• Головна
  • Безпечний будинок: хмельничанам допоможуть убезпечити майно від крадіїв (Фото, Відео)
17:09, 13 січня 2017 р.

Безпечний будинок: хмельничанам допоможуть убезпечити майно від крадіїв (Фото, Відео)

У Головному управлінні Національної поліції в Хмельницькій області відбулась презентація ексклюзивного сервісно-профілактичного проекту під умовною назвою «Безпечний будинок».

Відтепер поліцейські разом з представниками місцевої влади та працівниками комунальних служб будуть проводити обстеження багатоповерхівок та прилеглих територій і даватимуть рекомендації мешканцям, як убезпечити своє житло від посягань злочинців.

Згідно з даними статистики в 2016 року практично кожного дня в місті вчинялось 11 крадіжок. Із них:

  • 37% — крадіжки з квартир, будинків, під’їздів;
  • 28% — крадіжки телефонів та велосипедів;
  • 35% — кишенькові крадіжки, крадіжки на ринках, з гаражів, дорожніх люків.

Переважно такі крадіжки скоюються шляхом зламу серцевини замка вхідних дверей, підбору ключа, відтискання вікон, а також через вільний доступ до майна, яке без нагляду залишається у під’їздах будинків. До того ж, на жаль, з кожним днем злочинці стають більш мобільними, вигадливими і практично не залишають на місці злочинів слідів.

Щоб ефективніше боротися з цією проблемою, в Хмельницькому відділі поліції вирішили залучити до цього проекту самих громадян і розробили спеціальну програму під умовною назвою «Безпечний будинок».

Метою проекту є:

  •  залучення мешканців багатоповерхових будинків до активної участі у забезпеченні безпеки власного майна і публічної безпеки у місцях проживання;
  •  підвищення рівня правової свідомості мешканців обласного центру та ролі громади у боротьбі з правопорушеннями;
  •  підвищення ефективності взаємодії поліції з громадою і навпаки — громади з поліцією на засадах партнерських відносин;
  •  налагодження більш дієвого взаємообміну інформацією про кримінальні правопорушення, осіб, які причетні до них чи виношують наміри їх вчинити;
  •  відмова ймовірного злочинця від вчинення крадіжки майна вже на стадії готування злочину через усвідомлення власних ризиків бути затриманим в ході доступу до місця скоєння злочину, під час його скоєння і на шляхах відступу від місця скоєння, або бути ідентифікованим внаслідок наявності відеоспостереження чи під час витрати більшого часу на доступ до бажаної квартири, приміщення підвалу.

Учасниками і співреалізаторами проекту виступатимуть голови ОСББ та мешканці багатоповерхівок, дільничні офіцери поліції і патрульні, а також представники місцевих органів влади.

Проект передбачає три етапи реалізації:

  • 1 етап: обстеження будинків та прибудинкових територій, складання переліку рекомендацій;
  • 2 етап: реалізація рекомендацій поліції;
  • 3 етап: аналітично-підсумковий, висновки, коригування проекту, поширення позитивного, перевіреного на практиці досвіду.

За словами т.в.о. заступника начальника Хмельницького відділу поліції Ігоря Кирника, виходячи з досвіду європейських країн та США, за умови реалізації 100% пропозицій і рекомендацій поліції щодо технічної укріпленості місць власного проживання (багатоповерхові будинки та прилегла до них територія) можна досягти зниження рівня крадіжок майна громадян на 75-85%.
1

До речі, «Безпечний будинок» — це тільки перша ланка масштабного багаторівневого сервісно-профілактичного проекту. Далі планується впроваджувати програми «Безпечна вулиця», «Безпечний мікрорайон» і, зрештою, «Безпечне місто». Проте, наголошують правоохоронці, успішність цих проектів, в першу чергу, залежатиме від зацікавленості та активної участі громади.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#безпека #крадії #будинок
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...