12 вересня 2017 року о 16 годині в Сервісному центрі ПАТ "Хмельницькобленерго" відбудеться відкриття виставки картин Народного художника України Валерія Франчука (м.Київ) з приватної колекції Микоги Шафінського (м.Хмельницький).

Франчук Валерій Олександрович

Народився 10 вересня 1950р. в селі Зелена Красилівського району Хмельницької області.
Художник (живописець-графік). Член Національної спілки художників України.
- Народний художник України;
- лауреат Національної премії України ім. Т.Г. Шевченка.
Закінчив Київський державний художній інститут (нині Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури) в 1986 році. Графічний факультет, майстерню станкової графіки. З 1990 року на творчій роботі.
З 1983 року проводить активну виставкову діяльність як в Україні так і за її межами, що сприяє інтеграції українського мистецтва до світової культурної спільноти. Творчий доробок митця за більш як 30 років складається з більше 3000 творів живопису і понад 700 графічних листів. На його рахунку більше сотні групових, республіканських і міжнародних художніх виставок та понад 150 персональних виставок в Україні і за її межами. Твори зберігаються у вітчизняних музеях, громадських організаціях, культурних центрах України та країн світу.
Про художника Валерія Франчука, можна сказати, що він – Літописець України, адже все його життя пов’язане із долею народу. Цикл творів, присвячених історії козацької доби, пам’яті жертвам голодомору, тяжкій праці ліквідаторів Чорнобиля, не дають забути пройденої дороги життя України. Кожна картина – як придорожній хрест, біля якого потрібно спинитися, подумати, помолитися і піти далі.
Валерій Франчук не тільки художник, але й глибоко духовна Людина, яка своєю вірою у Творця і Спасителя хоче врятувати цей світ і кожну людину окремо. Цикл картин на біблійні сюжети повертає людей до першооснови, до осмислення співіснування Бога і Людини, Віри і Буття, - і все це для того, щоби впевнено йти обраною дорогою.
Художника Валерія Франчука можна порівняти із середньовічним Кобзарем, що йде дорогами України і у своїх полотнах мовою фарб і кольорів «співає» поезію Тараса Шевченка та народні пісні.
Про нього можна сказати, що він – Чоловік-однолюб, навіки закоханий в Україну й у диво світу природи її землі. У своїх пейзажах він освідчується у коханні осіннім туманам, які огортають і пестять рідний край, лісовому джерельцю, яке омиває, очищає і живить його Єдину – Батьківщину. Через стиглі поля пролягають стежки – дороги, серед них – і Його Дорога.
Кожна картина Валерія Франчука – це гімн України, це молитва за її долю. Все своє творче життя він присвячує Воскресінню України. Саме ця Дорога обрала його.
Творче кредо: «Я творю для того, щоб люди не забували, що в них є душа. А, кажуть, вона вічна…»