04 червня 2019 року, початок о 18:30

 

КАМЕРНИЙ ОРКЕСТР Хмельницької обласної філармонії

Диригент  ІВАН ОСТАПОВИЧ (м. Львів),

Соліст  ОРЕСТ СМОВЖ (скрипка, США-Україна)

 

Іван Остапович - диригент, композитор. Засновник камерного оркестру Collegium Musicum. Арт-директор «Бах Маратону 2015» та «Lviv Hindemith Fest 2015». Автор та ініціатор проекту-платформи «Collegium Musicum Lviv», в рамках якого у Львові з 2012 р. відбуваються концерти та читання за участю молодих талановитих українських виконавців. Зокрема фестиваль «Дні музики Баха 2014», «Зимові вечори від Collegium Musicum», «Бах Маратон» (Львів 2015).  Навчався у музичні школі імені С. Крушельницької, згодом у Національній музичній академії України імені П. Чайковського на кафедрі оперно-симфонічного диригування (клас професора, народного артиста України Здоренко Віктора). Після закінчення академії вступив у Львівську національну музичну академію імені М. Лисенка по класу фагота та класу композиції у викладача Б. Фроляк.  Після закінчення навчання з 2013 по 2015 роки працював другим диригентом Івано-Франківської обласної філармонії. Іван Остапович є лауреатом першої премії всеукраїнського конкурсу диригентів у м. Херсон, а також учасник міжнародного майстеркласу Ю. Сімонова з Московським філармонійним оркестром. Виступав із Національним заслуженим симфонічним оркестром України, камерним оркестром Рівненської філармонії, камерним оркестром Тернопільської філармонії, Симфонічним оркестром INSO-Lviv, камерним хором Cantus (м. Ужгород) У 2013 році був учасником режисерсько-драматугічної лабораторії в Львівському академічному театрі імені Л.Курбаса. Засновник камерного оркестру Collegium Musicum Lviv, який складається з молодих та ініціативних музикантів Львова та Києва, а саме: Тарас Демко, Ігор Завгородній, Орест Смовж, Петор Тітяєв, Наталя Кожушко, Дмитро Чоні, Анастасія Бойко, Діана Коломієць, Віталій Вишинський. 

 

Орест Смовж народився у Львові, перші уроки гри на скрипці отримав від мами та Надії Вар’янко, а згодом вступив до Львівської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату імені С. Крушельницької до класу Марії Футорської. З 2006-го продовжив навчання в КССМШ ім. М. Лисенка, у класі Ярослави Рівняк. Випускник Національної музичної академії України імені П. Чайковського (навчався у Дмитра Ткаченка) та Консерваторії імені Юнг Сів Тоха в Сінгапурі (у класі Ч’єн Дзоу). В даний час є аспірантом Університетського коледжу імені Торнтона (США) під керівництво всесвітньовідомої скрипальки Мідорі Гото.
Діапазон виконавських інтересів музиканта починається від музики бароко і закінчується численними творами таких українських композиторів як Олег Безбородько, Віталій Вишинський, Олексій Войтенко, Алла Загайкевич та Святослав Луньов (твори, які написані спеціально для нього протягом останніх кількох років. На теренах України Орест співпрацював з оркестрами у Києві, Полтаві, Рівному, Львові, Івано-Франківську – під керівництвом Петра Товстухи, Івана Остаповича, Мехаіла Менабде, Валерія Матюхіна, Віталія Протасова, Ігоря Андрієвського, Миколи Лисенка, Юрія Бервецького, Богдана Дашака, Яреми Колеси та Віталія Скакуна. У сфері камерної музики, Орест має нагоду невпинно співпрацювати з музикантами молодого покоління – Дмитром Чоні, Єлизаветою Плужко, Артемом Полуденним, Антонієм Баришевським і Арсеном Яковенко.
Протягом останніх кількох років Орест мав можливість брати участь у майстеркласах, які проводили Іврі Ґітліс, Вадим Репін, Ілья Ґрінґольц, Дьйордь Такаш-Надь, Кшиштоф Вєнґжин, Такаші Шіміцу, Девід Такено, Хаім Тауб, Петру Мунт’яну, Ольга Пархоменко, Сергій Стадлєр та Жаклін Росс.
Також Орест, разом з Павлом Лисим, є співзасновником фестивалю “Дзендзелівські Вечори Класичної Музики”. Орест багаторазово брав участь участь у різноманітних концертах, фестивалях та конкурсах, на території України, Білорусії, Росії, Молдови, Польщі, Словаччини, Литви, Чехії, Італії, Сан-Маріно, Данії, Великобританії, США, Ізраїлю, Палестинських територій, Кувейту, Індії, Китаю та Сінґапуру. 
Скрипаль є одним із представників сучасного покоління виконавців, чий талант вирізняється високопрофесійністю та багатогранністю. Переможець міжнародного конкурсу імені Т. Вронського (Варшава 2015). Гастролює в країнах Європи, Америки та Азії. Є організатором таких українських музичних фестивалів, як “Дзензелівські вечори класичної музики”, співорганізатором “Днів музики Баха” у Львові та багатьох інших.


У програмі концерту твори: Й.С. Баха, В.А. Моцарта, І. Остаповича, Й. Сука. 
 

Вартість квитків: 60-70 грн.

Музичний абонемент діє!