21 вересня, у вівторок о 18.30 Хмельницька обласна філармонія запрошує на ВІДКРИТТЯ КОНЦЕРТНОГО СЕЗОНУ, на концерт, приурочений до 20 річчя Академічного симфонічного оркестру!

 

Участь беруть:

 

Академічний симфонічний оркестр - художній керівник Тарас Малик

Головний диригент -  Заслужений діяч мистецтв України Сергій Леонов

 

Солісти:


Роман Лопатинський (фортепіано) 
Валерій Соколов (скрипка)
Олексій Шадрін (віолончель)

 

Програма:


Л. Бетховен – Концерт для фортепіано, скрипки і віолончелі з оркестром ( C-dur), тв.56
А. Дворжак – Симфонія №9 (e-moll), тв.95 («З Нового Світу»)

 

Роман Лопатинський народився 29 червня 1993 року в Києві. З раннього віку проявив хороші музичні здібності, і з 5 років почав навчання грі на фортепіано у КССМШ ім. Лисенка, клас педагога – методиста Ірини Баринової.

За роки навчання став призером і лауреатом багатьох камерних і сольних міжнародних конкурсів, таких як: – Міжнародний конкурс молодих піаністів у Тбілісі (старша група) – Гран – прі, Золота медаль, спец. приз (Грузія, 2009)

 – 8 Міжнародний конкурс молодих піаністів пам’яті В. Горовиця (середня група) – 1 премія, Золота медаль і 6 спец. призів

-2 премія Міжнародного конкурсу Gitta di Gorizia(Італія,2011)

-3 премія конкурсу Ф.Бузоні,Больцано, 2015, (спеціальний приз аудиторії),

-2 премія конкурсу Хамамацу ,2015, Японія .

 – 1 премія конкурсу ISAM, Оксенхаузен, Німеччина, 2016    

-1 премія конкурсу «Luciano Luciani» Козенца, Італія, 2017

– 2 премія та спец приз конкурсу Verona piano competition, 2018

– 1 премія конкурсу “Russian Piano Music” International Piano Competition, 2019

– 2 премія конкурсу  «Piano Competition Compositores de España», 2019

– 3 премія конкурсу «International piano competition A. Scriabin»

Також Роман був стипендіатом фондів – ‘Приятелі дітей’ (2005 – 2008), Благодійного фонду Швейцарії (2008), Благодійного фонду Влади Прокаєвої ‘Обдаровані діти – майбутнє України (2009, 2010),Президентського фонду Л.Кучми” Україна” .

Мав виступи з філармонічними оркестрами Дніпропетровська, Львова, Києва, Вінниці, Одеси, Харкова. Має фондові записи на українському (камерна музика, концерт з оркестром)та німецькому радіо( концерт з оркестром).

У 2009 році, у віці 16 років, як обдарований молодий піаніст, був зарахований до Міжнародної піаністичної Академії в м.Імола (Італія) в клас до народного артиста Росії Бориса Петрушанського.

Виступав з концертами у Польщі,  Ізраїлі, Італії, Марокко, Ліхтенштейні, Швейцарії, Німеччині, Росії, Франції, Японії, Австралії, США, Австрії.

Мав сольні концерти у Токіо( Ginza – hall), Нью-Йорк( Steinway – hall), Париж ( Alfred Corto – hall), Noosa arts theatre,  Австралія.

Брав участь у фестивалях MITO (Турін, Мілан),  Newport Festival – 2014 (Нью-Порт, США),  концерт-лекція в Sorbonne University(Париж),   фестиваль «Лики современного пианизма», Петербург, 2015,  фестиваль Animato ( Париж, 2016),  Гогольфест (2015, 2016, Киів),   LvivMozArt 2018, 2019,   Kyiv Bouquet stage 2018, 2019

У жовтні 2017 року дебютував у Відні в залі Musikverein Gläserner saal,  а вже в квітні 2019 відбувся дебют в Konzerthaus Schubert Säll.

Лауреат премії Київського міського голови за особливі досягнення молоді у розбудові столиці України – міста-героя Києва, 2019


Валерій Соколов – один з найбільш затребуваних у світі молодих скрипалів, який отримав визнання завдяки технічній бездоганності гри, емоційності і художній зрілості у виконанні найскладніших творів скрипкового репертуару.

Коли Валерію було 18 років, про нього зняв фільм «Скрипка в душі» знаменитий французький режисер Бруно Монсенжон – автор документальних стрічок про Святослава Ріхтера, Дітріха Фішера-Діскау, Гленн Гульд, Давида Ойстраха, Ієгуді Менухіна. Цей фільм отримав безліч похвальних відгуків і транслювався на телеканалі ARTE TV.

Валерій Соколов народився 1986 року в Харкові. Навчався в Харківській спеціальній музичній школі (клас доцента Євдокимова С.А.). У 1999 році, завдяки вдалому виступу на юнацькому міжнародному конкурсі скрипалів імені Пабло Сарасате в Памплоні, отримав грант Фонду Володимира Співакова на продовження навчання в лондонській Школі скрипалів Ієгуді Менухіна, куди поступив у клас Наталії Боярської.Згодом він був прийнятий в лондонський Королівський коледж музики. У 2010 році закінчив аспірантуру в елітній музичній академії в Кронберзі (Франкфурт, Німеччина) по класу Гідона Кремера та Анни Чумаченко, а в 2014 році – стажування у Віденській Консерваторії в Бориса Кушніра.

Брав участь в майстер-класах Захара Брона, Дори Шварцберг, Руджеро Річчі, Мстислава Ростроповича, Гідона Кремера, Андрас Шиффа та інших. У 2005 році Валерій став переможцем Міжнародного конкурсу скрипалів імені Джордже Енеску в Бухаресті, отримавши Гран-прі і два спеціальні призи: від Фонду Енеску і за краще виконання Сонати № 3 для скрипки і фортепіано Енеску.

Валерія Соколова запрошують до співпраці відомі симфонічні колективи світу. Він грав з Національним оркестром Франції, Оркестром «Філармонія» (Лондон), Стокгольмським філармонічним оркестром, Симфонічним оркестром Роттердама (Нідерланди), Клівленда і Токіо, цюріхськими філармонічним оркестром «Тонхалле» і Зальцбургским «Моцартеум», Оркестром Північно-Німецького радіо (Ганновер) і багатьма іншими. Тривала співпрацю пов’язує скрипаля з Камерним оркестром Європи.

Валерій Соколов постійний учасник фестивалів Вербьє (Швейцарія) і Аспен (США), Фестивалю Французького радіо (Франція), Фестивалю імені Менухіна (Швейцарія) та інших.

Сольні концерти музиканта пройшли в паризькому театрі Шатле і Театрі на Єлисейських полях, Лондонському Вігмор-холі, Театрі Олімпіко в Римі, а також в Лінкольн-центрі, залі Маріїнського театру в Санкт-Петербурзі, Фестивальному залі Баден-Бадена, в залах Ванкувера, Гонконгу , Ліона і Ессена. Зараз постійним партнером в сольних виступах Валерія Соколова є піаніст, лауреат міжнародних конкурсів Євген Ізотов.

У 2007 році Валерій Соколов підписав ексклюзивний контракт з компанією звукозапису EMI-Classics (Англія / Франція). Результатом спільної роботи на сьогоднішній день стали три диска.

Першою з’явився запис Сонати для скрипки Енеску, яку Валерій Соколов виконав разом з піаністкою Світланою Косенко (2007). У жовтні 2011 року вийшов диск із записом концертів Бартока і Чайковського з Цюріхськими філармонічним оркестром під керуванням Девіда Цінмана. У 2012 році вийде третій диск Валерія Соколова – це запис з концерту в залі Маріїнського театру (фортепіано – Євген Ізотов).

Як постійний виконавець камерної музики, Валерій Соколов співпрацював з такими музикантами як Міша Майський, Гарі Хоффман, Леонід Горохов, Гідон Кремер, Вадим Рєпін, Денис Мацуєв, Юліан Рахлін, Квартет Шимановського, Кетрін Стотт, Вікторія Постникова і Ігор Четуєв.

У лютому 2008 Валерій дав американську прем’єру Концерту для скрипки і фортепіано Бориса Тищенко в Карнегі-холі.

Валерій Соколов автор ідеї та художній керівник Міжнародного фестивалю камерної музики «Музичні вечори», який проходив в Харкові (Україна) в 2010 і 2011 роках.

 

Олексій Шадрін народився в 1993 році в Харкові в родині музикантів. У 7 років почав навчатися в Харківській середній спеціалізованій музичній школі-інтернаті (віолончель, клас професора Олени Щелкановцевої). У 2010 році Олексій Шадрін продовжив навчання в Німеччині у Вищій школі музики і театру (м. Ганновер), а пізніше з професором Леонідом Гороховим. Музикант брав участь в майстер-класах з Олександром Рудіним, Гарі Гоффманом, Марією Клігель і Іврі Гітлісом. З 2004 року він є стипендіатом Міжнародного фонду підтримки обдарованих дітей, заснованого скрипалем і диригентом Володимиром Співаковим.

Олексій – фіналіст 3-го Міжнародного конкурсу ім. Девіда Поппера в Угорщині (2005 рік), володар Другої премії Міжнародного конкурсу в Мінську (2008 рік) та Першої премії Міжнародного конкурсу імені Лисенка в Києві (2012 рік). В 2018 році він отримав Третю премію конкурсу Празька весна. Він виступав з концертами в Україні, Росії та Франції. Його партнерами по сцені були такі музиканти, як Павло Балефф, Валерій Соколов та Євген Ізотов.

Олексій грає на сучасному інструменті скрипкового майстра Хайко Зайферт фон Плуен. В 2016 та 2018 рр. він брав активну участь у віолончельних майстер класах, де йому у 2016 р. була присуджена стипендія Бориса Пергаменщікова. А в 2017 році він став учасником благодійного концерту пам’яті музичного спадку Мстислава Ростроповича в Німеччині в рамках Фестивалю Кронберзької музичної академії.

З 2016 р. Олексій Шадрін навчається в Кронберзькій музичній академії під керівництвом Франса Гельмерсона. Його навчання покриває Стипендія Ніколаса Грубера.

 Віолончеліст регулярно виступає з МАСО «Слобожанський». У грудні 2018 він виступив з оркестром в рамках XXV Міжнародний фестиваль виконавської майстерності «Музика – наш спільний дім». А в червні 2019 року брав участь в концерті з нагоди закриття концертного сезону 2018/19 МАСО «Слобожанський», на якому виконав Концерт для віолончелі з оркестром до мажор Йозефа Гайдна.

 

 

  

Вхід тільки у захисних масках!

Квитки у касі філармонії, тел. 79-44-74

Музичний абонемент діє!

Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: Facebook / Instagram YouTube-каналі