30 вересня о 16:00 в Хмельницькому обласному академічному музично-драматичному театрі ім. М. Старицького Хмельницький театр ім.М.Старицького вперше в Україні, приурочено до святкування Дня Міста Хмельницького, з нагоди відкриття 88 театрального сезону нашого театру, відбудеться відкриття фотовиставки проекту «Нація» старовинні українські строї кінця ХІХ – початку ХХ століття.Фотограф - Татьяна Гурковская Керівник проекту -Ксения Малюкова Проект «Нація», як і його автор Ксенія Малюкова - досить відомі по всій Україні та, навіть, за її межами. Першопочаткова суть цього проекту була – показати широкому загалу історію, всю красу та велич українського автентичного святкового жіночого вбрання кінця ХІХ – початку ХХ століття. Та вже під час втілення задуму в життя усі, творці, моделі, фотографи, глядачі - зрозуміли, що, насправді, «Нація» дає нам набагато більше! Близьке знайомство з власною історією, саме з історією побуту жіноцтва - берегинь роду, може наповнити усіх причетних до проекту - неповторною енергетикою наших пращурів, дати змогу ввібрати в себе їхню силу, повернувшись до свого коріння, піджививши його - надати снаги для зростання в майбутньому!

Розпочинають фотовиставку не випадково з Хмельницького. І хоч головний організатор, власниця неповторної колекції, автор «Нації» Ксенія народилася у м. Лисичанськ, згодом переїхала на батьківщину дідуся, який родом із с. Калюс Новоушицького району, основну частину свого життя провела саме в місті Хмельницькому, а останні десять років проживає у Києві.Проект «Нація», точніше перші фотосесії проекту відбулися ще в березні 2017 р..

Особливою родзинкою зйомок стало те, що на фото ми не побачимо професійних моделей. Це артистки наших українських театрів та кіно, які змогли передати для фото не лише гарну картинку з історії, але й переживання та емоції власного ставлення до характеру людей, що були колись власниками одягу.Символічно, що долучились до проекту і актриси Хмельницького обласного академічного музично-драматичного театру імені М. Старицького. Але, на відміну від колег з інших міст, хмельничанки відкриють перед нашими глядачами істинні відчуття дотику до історії!

Окрім виставки вже готових знімків зібраних за рік, своєрідним перфоменсом стане те, що на очах усіх гостей цієї події відбуватиметься процес підготовки, організації та самої фотозйомки в історичних образах жінок кінця ХІХ - початку ХХ століття.#Нація,#ПроектНаціяДовідки за тел. 0685459896 (керівник літ.-драм.частиниМарина Бортник-Гулеватая)