• Головна
  • Корисні поради як уберегти себе та близьких від грипу та застуди у міжсезонні
16:03, 22 жовтня 2016 р.

Корисні поради як уберегти себе та близьких від грипу та застуди у міжсезонні

Через різку зміну погоди та холоди значно зросла вірогідність захворіти на грип чи застуду. Але що ж робити щоб у цей час року захистити свій організм від цих захворювань? 

Заразитися грипом на вулиці важко. Тому в громадському транспорті найкраще їхати біля дверей.
Будь-який з вірусів може поширюватися не тільки через близькість із зараженою людиною, коли заражений чхає або говорить, але також заразитися можна і користуючись предметами зараженого. Щоб захворіти буде достатньо взятися за поручень в автобусі, за який пів години тому трималася людина з вірусом грипу або застудою, після чого доторкнутися цією рукою до носа або потерти око. З високою ймовірністю ви перенесете вірус до себе на слизову і заразитеся.
Обов’язково після повернення додому з громадських місць потрібно мити руки. У  період сплеску грипу та ГРВІ робити це краще частіше.

Читайте також:  Як хмельничанам відрізнити грип від застуди та ГРВІ (Інфографіка)

Профілактика
Для профілактики грипу та інших простудних захворювань застосовуйте профілактичні противірусні засоби. Перед вживанням ліків краще всього проконсультуватися з лікарем.
Для профілактики свого організму від грипу та застуди тимчасово перейдіть на вегетаріанську дієту або поголодуйте пару днів. Великим плюсом буде щоденне вживання біойогурту.

Щеплення
Не завадить зробити щеплення від грипу. Але в цьому випадку не варто забувати, що щеплення може робити лише здорова людина і тільки в тому випадку, якщо ніхто з його близького оточення не хворіє на грип або ГРВІ.

Поради при підозрі на грипом чи ГРВІ
Декілька разів на день промивайте ніс сольовими розчинами на основі морської води. Оксоліновою маззю змащуйте  слизову носа перед кожним виходом на вулицю і по поверненню додому. Не користуйтеся текстильними серветками, замініть їх на паперові та викидайте відразу після використання.
Частіше провітрюйте приміщення (в ідеалі це 3-4 рази на день по 15-20 хвилин). Температура в приміщенні повинна бути 20-22 градуси, не більше.

Читайте також: ТОП-10 продуктів, які хмельничани мають вживати для зміцнення імунітету

У разі зараження грипом чи ГРВІ
Якщо ви все ж захворіли на грип або застуду, то найкраще залишитися вдома, більше пити теплої води і приймати ліки. Вживати противірусні ліки потрібно відразу після перших симптомів захворювання. Обов’язково зверніться до лікаря.
Хорошими потогінними засобами є чай з малиною, чаї з ягід морошки, квіток липи мелколистної, деревію звичайного, листя марі, польової м’яти, листя великого лопуха і мати-й-мачухи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#грип #захворювання #ГРВІ #профілактика #поради
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...