• Головна
  • Переведення годинників на зимовий час 2018: як хмельничанам адаптуватися до нового режиму
10:35, 24 жовтня 2018 р.

Переведення годинників на зимовий час 2018: як хмельничанам адаптуватися до нового режиму

Переведення годинників на зимовий час 2018: як хмельничанам адаптуватися до нового режиму

У ніч з 27 на 28 жовтня о 4 годині стрілки годинника переведуть нa годину назад.

Медики неоднозначно оцінюють такі зміни.

Розповідають, що вони можуть вплинути на психологічний стан людини та її продуктивність. Перехід годинників на зимовий час створює для організму людини своєрідний стрес. Гостріше відчувається втома, знижується продуктивність, виробляється більше гормонів та відчуття голоду. Проте це тільки у перший час звикання внутрішнього добового ритму тіла до таких змін.

Читайте також: Хмельницька влада розгляне питання, щодо облаштування зони відпочинку навколо озера

У цей час психологи радять не відмовляти собі у сні та зменшити фізичне та психологічне навантаження. За словами фахівця в області сну і клінічного психолога Майкла Бреуса, до осіннього переведення стрілок люди пристосовуються набагато легше, ніж до переходу на літній час, коли у нас забирають годину.Аби швидше адаптуватися до нового режиму Бреулс розробив рекомендації.

Після переведення часу на зимовий, не міняйте звичний режим. Лягай спати у звичний для себе час, тоді легше буде прокинутися з відчуттям відпочинку, без поспіху зібратися, оскільки у тебе з'явиться ціла додаткова година часу.

Використовуй додаткову годину в якості перевірки гігієни сну. Для цього слід в суботу ввечері перевести всі годинники на годину назад (телефон і комп’ютер повинні перейти на новий час автоматично), і встановити свій будильник на звичний для вас час пробудження. Якщо ви прокинетеся лише після того, як будильник спрацює, це ознака того, що ви організм мало відпочиває.Якщо ви прокинетеся за годину до будильника, то це означає, що з вашим сном все відмінно.

Після переведення часу намагайтеся отримувати максимальний вплив сонця. У перші кілька днів після переведення годинників на зимовий час не рідкісне стійке відчуття дискомфорту і занепад сил. Щоб уникнути цього, Майкл Бреус рекомендує не упускати можливість отримати додаткову порцію сонячного світла вранці, і підкреслює, що це той самий поштовх, який задає настрій усього дня. Краще тоді тренуватися рано. Обов’язково виходьте на вулицю вдень, під час своєї обідньої перерви.

Поліпшить освітлення всередині приміщень. Щоб уникнути почуття розбитості після переведення часу на зимовий, поліпшить освітлення приміщень, де найбільше перебуваєте. Це буде протидіяти виробництву мелатоніну, коли за вікном буде темніти. А якщо необхідно буде лягти спати раніше, не використовуйте затяте освітлення після семи годин вечора.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#годинник #переведеннястрілок #зимовийчас #поради #здоровя
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...