• Хмельницькі спортсмени змагалися за участь в чемпіонаті Європи з кросу
13:07, 25 жовтня 2016 р.

Хмельницькі спортсмени змагалися за участь в чемпіонаті Європи з кросу

21-22 жовтня у Білій Церкві у дендропарку «Олександрія» відбувся чемпіонат України з кросу. Це був останній національний старт сезону, на якому розігрувалися титули чемпіона країни.

Поборотися за місце в національній команді з’їхалися найкращі українські атлети, які в олімпійській програмі представляють найрізноманітніші дистанції.

У підсумку збірна команда Хмельницької області посіла четверте місце у загальнокомандному заліку. Спортсмени отримали 4 медалі: 2 золоті, срібну та бронзову. Близьким до успіху був і нещодавній переможець масового пробігу у Хмельницькому Віталій Капітанець. Кам‘янчанин фінішував п’ятим.

Високі результати наших спортсменів дають хороші шанси для зарахування до збірної України, яка 11 грудня у Чіа (Італія) візьме участь в чемпіонаті Європи з кросу.

Попереду спортсмени зі столиці, Дніпропетровщини і Рівненщини. Всього на чемпіонаті виступило 458 спортсменів. Від Хмельниччини приїхало 34.

На змаганнях були і досвідчені марафонці, і бігуни на середні дистанції. Так, крос на 4 км у жінок в категорії «молодь» виграла чемпіонка Європи-2016 з бігу на 800 метрів Наталія Прищепа з Рівного (15 хвилин 6 секунд). А найпрестижнішій жіночій дистанції – 8 км – перемогу з часом 28.28 здобула Юлія Шматенко (Херсонська/Харківська обл.), яка усього шістьма днями раніш пробігла у Кракові півмарафон.

Як відзначив після завершення змагань головний тренер збірної України з видів витривалості Євген Мазур, нинішній чемпіонат України був набагато сильнішим за минулорічний. Як за результатами, так і за їхньою щільністю. Це дозволяє розраховувати на чемпіонаті Європи на гарний виступ у командному заліку. Наприклад, у жінок на 8 км першу та четверту учасниць на фініші розділили усього 9 секунд, а у чоловіків на 10 кілометрах (перемогу тут здобув Дмитро Сірук з Рівненської області – 31.29) – 24 секунди.

Остаточний склад збірної України на чемпіонат Європи з кросу за поданням тренерської ради буде затверджено на найближчому засіданні Виконкому ФЛАУ, яке відбудеться 30 жовтня у Чернівцях.

З повними результатами змагань можна ознайомитися за ЦИМ посиланням.