Реклама
10:58, 4 липня 2016 р.
10 корисних порад по догляду за вишиванкою
Реклама
Вишиванка - це дуже оригінальна річ в гардеробі, її історія починається ще з 6 століття. І ось вона дійшла до наших днів і залишається актуальним предметом одягу. В інтернет-магазині міста Хмельницький http://etnodim.com.ua/ua/ua-dityachi-vishivanki/ua-hlopchachi/ представлений широкий вибір сорочок з вишивкою і кожен покупець, який тільки відвідає нашу сторінку в інтернеті не піде з порожніми руками. Але варто пам'ятати, що для того, щоб сорочка радувала око довгий час, потрібно правильно за нею доглядати: прати, прасувати і носити. Ми дамо вам кілька корисних порад, які допоможуть зберегти вишиванку в первісному вигляді надовго.
Поради по догляду за вишиванкою
Якщо орнамент на сорочці вишитий ручним або машинним способом, то прати її потрібно тільки руками. Її не можна замочувати на тривалий термін і прати в дуже гарячій воді, 40 градусів цілком достатньо. Ніколи не викручуйте вишиванку і не тріть надто активно плями.
Найчастіше нитки на вишивки натуральні, в рідкісних випадках можуть використовуватися штучні, тому вони можуть злиняти. Вибирайте правильно засіб для прання. Краще зупинити вибір на порошку з м'яким ефектом. Якщо все ж боїтеся зіпсувати, тоді користуйтеся бабусиним перевіреним методом - періть милом.
Якщо на вишиванці присутні застарілі плями, то в цьому випадку без спеціального засобу для виведення плям не обійтися. Наносять його всього на кілька хвилин саме на місце забруднення, а після швидко споліскують, при цьому потрібно стежити, щоб воно не потрапило на нитки. Засіб для виведення плям потрібно підібрати відповідно до типу тканини, з якої створена вишиванка.
Якщо сорочка створена з щільного матеріалу, то найчастіше на ярлику виробник вказують, як правильно її потрібно прати. У цьому випадку потрібно точно слідувати інструкції, і запам'ятайте, прання повинна бути без віджиму.
Також дуже важливо в машинці прати тільки вишиванку і нічого більше. Якщо машинку перевантажити, то і тканину і нитки на вишивці можуть сильно постраждати.
Багаторазове полоскання може виявитись корисною для сорочки. Залишки миючого засобу при висиханні можуть дати сильний окислювальний ефект, а це в свою чергу може погано вплинути на колір ниток вишивки. У дуже короткий термін на сорочці з'являться потертості, вицвілі плями, шви розійдуться і в один прекрасний момент, з машинки ви дістанете лахміття.
Найкраще вишиванку після прання не викручувати, а просто залишити на пару годин полежати поки стече вода, а після просто розкласти на столі або прасувальної дошки. Щоб річ висохла швидше можна просто розкласти її на махровий рушник і вичавити зайву воду з його допомогою.
Чи не розладжуватися і не вішайте сорочку на сонці інакше нитки вигорять. Ніколи не сушіть річ на обігрівачі, тканина може сильно постраждати, до того ж сильно пересушену тканину буде складно випрасувати.
Якщо руками прати не виходить, а так хочеться освіжити вишиту сорочку, то її можна випрати в машинці, але тільки в спеціальному мішечку для прання. Гладити її краще в той момент, коли вона ще не до кінця просохла, в цьому випадку буде легше розгладити її.
Що стосується способу зберігання вишивки, то в цьому випадку краще віддати перевагу спосіб розвішування на вішалці. У складеному вигляді тривале зберігання може призвести до появи застарілих плям на вигині, в результаті доведеться, перед тим як надягати знову сорочку, знову її прати.
Дотримуючись всіх рекомендації можна значно продовжити термін служби найкрасивішою і яскравою сорочки, яку ви так довго шукали і ось нарешті знайшли. Вибрати найстильніші вишиванки можна в магазині міста Хмельницька http://etnodim.com.ua/, там же консультанти допоможуть зробити правильний вибір і оформити заявку на покупку.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
У Кам’янському продають легендарний завод: які потужності має
Новини компаній
17:00
4 жовтня
ТОП новини
Оголошення
09:38, 29 вересня
09:38, 29 вересня
09:38, 29 вересня
09:38, 29 вересня
09:38, 29 вересня
live comments feed...