• Головна
  • Поради психолога: як хмельничанам правильно налаштуватися на ЗНО
10:37, 18 травня 2017 р.

Поради психолога: як хмельничанам правильно налаштуватися на ЗНО

Поради психолога: як хмельничанам правильно налаштуватися на ЗНО

Позитивне налаштування на тестування, може стати запорукою хорошого результату.

Основна підготовка випускників до ЗНО вже завершена, адже найближче тестування відбудеться 23 травня. Проте, окрім наполегливого «зубріння» та засвоєння матеріалу, для успішного складання будь-якого іспиту велику роль відіграє психологічна підготовка. Саме про цей важливий аспект ми вирішили запитати у приватного психолога-екофасилітатора Тетяни Мамреги. Під час розмови, кваліфікований спеціаліст відповіла на запитання та розповіла, як налаштуватися, щоб максимально корисно показати свої знання.

Як розпланувати останні дні перед тестуванням?

«Планування роботи та відпочинку дуже важливе, особливо при підготовці дітей до ЗНО. Головне, щоб не було перевантаження: на кожну годину навчання повинно припадати щонайменше 10 хвилин відпочинку. Між заняттями потрібно робити перерви, гуляти та відволікатись, щоб дати організму можливість відновитись. Якщо нехтувати відпочинком, то постійне навантаження може спричинити те, що дитина просто «перегорить». У результаті, не залишиться сил на саме тестування. Баланс навчання та відпочинку дуже важливий.»

Останньому дню та його плануванню слід приділити особливу увагу. Що потрібно робити в переддень ЗНО?

«За день до тестування дитині потрібно, в першу чергу, відпочити. Наполегливо намагатись щось запам’ятати вже не варто. Обов’язково необхідно добре виспатися, щоб мозок міг як слід мобілізуватись до важливої роботи. Батькам варто допомогти дитині з плануванням відпочинку та навчання.»

Саме про дорослих… Як батькам допомогти своїм дітям налаштуватись?

«Звичайно, потрібні слова підтримки та мотивації. Не можна докоряти та критикувати дітей перед таким важливим іспитом. Батьки повинні показувати мужність і пояснювати, що це важливий крок в майбутнє. Слід пояснити, що це також час певної невизначеності та він обов’язково пройде. Цей період закінчиться і буде все дещо зрозуміліше та ясніше.»

Чому трапляються такі випадки, що дехто при складанні іспитів різко забуває все, що вчив і не може сконцентруватися?

«Деякі емоції дитини проявляються тоді, коли вона надто багато хвилюється. Це може привести до розгубленості на певний час. Але, все одно, те, що вона вивчила, десь відклалося в пам’яті. А тому в необхідний момент вона може пригадати вивчений матеріал. Головне показати дітям, як з цим хвилюванням впоратися. Батьки можуть розповісти, як проходитиме тестування, налаштувати дитину, щоб вона знала про хід процедури. Для того, щоб поясни дітям про те, як проходитиме ЗНО, вони самі повинні чітко знати процесуальні норми пов’язані з ним.»

Тобто батьки мають бути також не погано підготовленні.

«Звичайно. Вони повинні знати, що дозволено на ЗНО, що заборонено, що чекає на їхніх дітей. Це потрібно, щоб пояснити, як все буде відбуватися. Тим самим допомогти перебороти хвилювання.»

Інколи батьки хвилюються не менш, ніж ті, кому складати тестування. Хвилювання ж може передатися дітям?

«Справді, дитина може віддзеркалити хвилювання батьків. Краще, щоб батьки позитивно налаштовували, говорили, що вірять в успіх та підтримували. Їм простіше керувати своїми емоціями. Під час ЗНО, коли дитина захвилюється і не знатиме, що робити, вона повинна розуміти, що є достатньо часу аби заспокоїтися та опанувати емоції. Якщо батьки це зможуть пояснити, то вона обов’язково знатиме, що повинна робити в таких випадках. Тоді дитина зможе заспокоїтись та показати всі свої знання. Заспокійливим фактором може бути також і наявність процедури апелювання після здачі ЗНО.»

Ось ми дійшли до самого тестування. Як тут діяти правильно?

«По-перше, потрібно навчитися правильно розподіляти свій час. Адже на ЗНО достатньо часу і для того, щоб побороти хвилювання, і для того, щоб виконати всі завдання. Головне вміти його планувати. Потрібно розробити свій стиль в роботі, щоб вміти чітко орієнтуватися в часі та розподіляти його з врахуванням складності запитань.»

Отож, коротко підсумуємо.

«Головне позитивний настрій, відпочинок та обізнаність. Слова підтримки від батьків дуже важливі. Не потрібно перенавантажуватися, а за день до ЗНО краще відпочити, погуляти та відновити сили, які були витрачені під час підготовки. І важливо, щоб батьки підготовили дитину до того, що її чекає на тестуванні, до порядку тестування, аби запобігти стресовим ситуаціям. Навіть, можна заздалегідь приготувати одяг та всі документи. Варто подбати, щоб дитина завчасно прибула до місця проведення тестування, що також дасть можливість зменшити хвилювання. Я впевнена, що дітям вдасться побороти хвилювання, зосередитись та показати максимум своїх можливостей.»

Читайте також: Розмова з психологом: як хмельничанам вберегти своїх дітей від згубного впливу інтернету

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#психолог #ЗНО #поради #Мамрега
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...