• Головна
  • Досягти успіху в науці –можливо! Досвід молодого науковця з ТНТУ
Новини компаній
16:00, 22 червня 2018 р.

Досягти успіху в науці –можливо! Досвід молодого науковця з ТНТУ

Новини компаній
Досягти успіху в науці –можливо! Досвід молодого науковця з ТНТУ

Попри недостатнє фінансування наука в Україні розвивається та приносить певні результати. Останнім часом набувають популярності програми міжнародної академічної мобільності. Таким чином, вітчизняні науковці мають можливість поглиблювати власні знання та досліджувати кращі зарубіжні практики.

Зокрема, активно проводиться міжнародна наукова діяльність в Тернопільському національному технічному університеті ім. Івана Пулюя. Про переваги закордонного стажування та перспективи творчого розвитку поговоримо з асистентом кафедри автоматизації технологічних процесів і виробництв ТНТУ Михайлишиним Романом Ігоровичем.

Романе Ігоровичу, вітаємо Вас із нещодавнім успішним захистом кандидатської дисертації. Скажіть будь ласка, чому Ви обрали саме спеціальність технічного спрямування?

Дякую. Я з дитинства захоплювався математикою, мені завжди подобалась техніка, а коли познайомився з комп’ютером -з’явилося бажання вступити на факультет прикладних інформаційних технологій та електроінженерії, який на той час називався - факультет комп’ютерних технологій. Окрім цього, проаналізувавши попит на рику праці я зрозумів, що така спеціалізація точно гарантуватиме мені працевлаштування у майбутньому.

Якою була сфера Ваших наукових інтересів під час студентства і що саме спонукало Вас продовжити наукову діяльність?

Математичне моделювання, моделювання процесів захоплення та розвантаження різних заготовок пневматичними захоплювальними пристроями - цією тематикою у цей час займався завідувач кафедри автоматизації технологічних процесів і виробництв професор Проць Ярослав Іванович, який і залучив мене до наукової роботи. Активно почав займатися наукою я на п’ятому курсі і продовжив цю справу в аспірантурі.

Як саме Ви потрапили на стажування у Словацький технічний університет в Братиславі (факультет електроніки та інформатики)?

Я потрапив на стажування згідно Національної стипендіальної програми для підтримки обміну студентів, аспірантів, викладачів вузів і науковців, яка фінансується Міністерством освіти, науки, досліджень і спорту Словацької Республіки. Взяти участь у цьому проекті мені порадив завідувач кафедри, доктор технічних наук, професор Марущак Павло Орестович, який уже вигравав подібний грант. Впродовж стажування були проведені експериментальні дослідження за напрямом моєї дисертаційної роботи. Програму наукового стажування підготовлено спільно з науковим керівником к.т.н., доц. Савківим Володимиром Богдановичем та погоджено з керівником програмиPh.D. Prof. František Duchoň від Словаччини, який спеціалізується на робототехніці, мобільних роботах, промислових роботах і штучному інтелекті.

Досягти успіху в науці –можливо! Досвід молодого науковця з ТНТУ, фото-1

Що Вас найбільше вразило і який досвід Ви здобули у Словаччині?

Я був би радий, коли б в нашому університеті функціонував центр схожий на Національний центр робототехніки, але це малоймовірно в короткотерміновій перспективі, адже орієнтовна вартість лише одного найменшогопромислового робота складаєблизько 20 тис. євро, а їх там понад двадцять. Тому подібні програми дозволяють набувати нового досвіду та рухатися в ногу з сучасними технологіями.

Де Ви бачите своє майбутнє: в Україні чи за кордоном?

Мені пропонували залишитись у Словаччині, але я хочу працювати в Україні. Звичайно, ми зацікавлені у співпраці з словацькими партнерами, адже це дає нам потужний науковий поштовх. Уже підписано дві угоди між Тернопільським національним технічним університетом імені Івана Пулюя та Словацьким Національним центром робототехніки та міжфакультетський договір з обміну студентами, мобільності, стажування.

Які Ваші подальші наукові плани?

29 травня було оголошено результати конкурсу Державного фонду фундаментальних досліджень молодих вчених, де я є одним із переможців. Тому реалізація мого проекту «Оптимізація конструктивних параметрів безконтактних струминних захоплювальних пристроїв промислових роботів» буде пріоритетом для мене на даний час.

Чи можливо здійснювати якісну підготовку фахівців в Україні?

У нашому університеті наявна уся матеріально-технічна база для отримання якісної технічної освіти, а можливість паралельного навчання за кордоном дозволяє уже вдосконалювати свої навики. Наші науковці ні чим не гірші за іноземних, а вдосконалення технічного забезпечення – це питання часу.

Хто з науковців університету надихає Вас на наукову роботу?

Серед науковців нашого університету хочу виділити доктора технічних наук, професора Марущака Павла Орестовича, і мого безпосереднього керівника, без якого я не досягнув би успіху в науковій діяльності - кандидата технічних наук, доцента Савківа Володимира Богдановича. Також вдячний усьому колективу факультету, які підтримували мене та давали цінні поради. Позитивна мікроатмосфера в колективі має важливе значення для наукового процесу і я радий що вона у нас є.

Що Ви порадите молодим науковцям?

Щоб досягти успіху і відповідних результатів, потрібно віддаватись роботі повністю, на сто відсотківта не боятися нових викликів, не боятися вийти із власної «зони комфорту».Мрійте, експериментуйте, подорожуйте! Я вірю у розвиток науки та можливість досягти успіху в Україні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ТНТУ #якісне_навчання #технічний_університет #вступна_кампанія #тернопільський_національний_технічний_університет
Високі оцінки користувачів за Стиль викладу
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...