• Головна
  • Сповідь: відповіді на питання від настоятеля храму Хмельницької єпархії
08:52, 29 березня 2019 р.

Сповідь: відповіді на питання від настоятеля храму Хмельницької єпархії

Сповідь: відповіді на питання від настоятеля храму Хмельницької єпархії

Сповідь — це можливість очистити свою душу від гріхів.

Мабуть, кожному, хто народився у християнській родині розповідали про сповідь. Про те, що потрібно просити вибачення в Бога та каятись у своїх гріхах. Та й досі є чимало запитань, на які журналістам сайту 0382 дав відповідь настоятель храму пр. Амфілохія Почаївського ПЦУ, протоієрей Олександр Конопелько.

Сповідь: відповіді на питання від настоятеля храму Хмельницької єпархії, фото-1

Сповідь це одне з 7 таїнств християнської віри, яке відносять до числа обов’язкових та є необхідними для кожного.

Нагадаємо, раніше 0382 писав про Таїнство хрещення

Сповідь: відповіді на питання від настоятеля храму Хмельницької єпархії, фото-2

Для того, щоб краще зрозуміти для чого людям потрібна сповідь, можна навести приклад:

Ось є людина, охайна, чиста, доглянута. Уявіть якби ця людина протягом певного періоду не вмивалась, не користувались засобами гігієни, не прала одяг. У що тоді перетвориться ця людина?

Навіть якщо не робити речей, які можуть забруднити одяг, то поступово сама людина буде брудною та неохайною. З нашою душею відбувається те ж. Гріхи можна порівняти з болотом. Вони так само очорняють, затьмарюють нашу душу, як болото наш одяг. І інколи, через гріхи хворіє наше тіло.

Сповідь має на меті не лише те, що ми прийдемо і Богу розкажемо що зробили. Головною метою є усвідомлення нами провини і розуміння наслідків нашого вибору. Сповідь допомагає нам очиститись від цього духовного болота. Людина дає обіцянку доброї волі, що будемо намагатись в майбутньому утримуватись від тих гріхів, які визнали на сповіді.

Сповідь: відповіді на питання від настоятеля храму Хмельницької єпархії, фото-3

Православна церква не сповідає дітей до 7 років. В 7 років вже такий вік, коли дитині можна розповісти все і вона зрозуміє що таке «погано» і що таке «добре».

Сповідь: відповіді на питання від настоятеля храму Хмельницької єпархії, фото-4

Православна церква пропонує нашій молитовній увазі 4 пости на рік: Великий піст, Петрів піст, Успенський та різдвяний піст.

Тому церква дає пораду, хоча б у ці пости приходити до сповіді. Але сповідь — це особиста справа людини з Богом. Це не має бути фіксовано, не має бути нормовано, не повинно бути зобов’язанням. Тож сповідатись потрібно, відчуваючи власну потребу своєї душі.

Сповідь: відповіді на питання від настоятеля храму Хмельницької єпархії, фото-5

Говорити потрібно про все. Будь-який гріх завдає шкоди душі. Нічого не приховуйте на сповіді, пам’ятаючи що це є духовна врачебниця. Коли ми приходимо до лікаря, то розповідаємо ж про все, що в нас болить? Так само і сповідь є лікарнею, лише для душі. Вона очищає та лікує нас водночас.

Якщо ви навмисне приховаєте щось під час сповіді, це подвійний гріх.

Сповідь: відповіді на питання від настоятеля храму Хмельницької єпархії, фото-6

Це особиста справа кожного, якщо людина відчуває, що в своїй душі вона має більше питань перед богом, то священик може посповідати її не під час богослужіння. Адже, під час нього священику потрібно посповідати багато людей, то розповідаючи все дуже детально ми затягнемо службу і змусимо інших людей чекати.

Тож якщо вам потрібно багато розповісти і ви хочете отримати пораду від священика, то найкраще прийти в будь-який день не під час богослужіння.

Сповідь: відповіді на питання від настоятеля храму Хмельницької єпархії, фото-7

На фото настоятель храму пр. Амфілохія Почаєвского ПЦУ, протоієрей Олександр Конопелько 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#сповідь #хмельницький
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...