• Головна
  • «Ласкаво просимо у Хмельвіль!» – гасло цьогорічного Дня міста Хмельницького (ПРОГРАМА СВЯТКУВАННЯ)
11:01, 14 вересня 2019 р.

«Ласкаво просимо у Хмельвіль!» – гасло цьогорічного Дня міста Хмельницького (ПРОГРАМА СВЯТКУВАННЯ)

«Ласкаво просимо у Хмельвіль!» – гасло цьогорічного Дня міста Хмельницького (ПРОГРАМА СВЯТКУВАННЯ)

Цьогоріч виповнюється 588 років з часу першої писемної згадки про місто Хмельницький. Святкування вируватиме впродовж двох днів, 28 і 29 вересня, та проходитиме під гаслом: «Ласкаво просимо у Хмельвіль!».

На центральній вулиці міста – Проскурівській можна буде долучитися до культурних та спортивно-ігрових заходів. У сценарії: офіційне привітання міського голови, святковий концерт, фото-зони, ярмарок, парад казкових героїв і не тільки.

Ласкаво запрошуємо до Хмельвіля!

Програма святкування

28 вересня, субота

9.00

Спільна міжконфесійна молитва за всіх, хто віддав життя за майбутнє України, за місто Хмельницький, за хмельничан

пам’ятник «Ангел Скорботи»
12.00Відкриття просторових інсталяцій художника Антона Логова (3 об’єкти)вул. Проскурівська, пішохідна зона
12.00Відкриття фотозони «Ми у Хмельвілі»вул. Проскурівська, пішохідна зона
12.00Відкриття інтерактивної виставки всесвітньовідомих популярних коміксів та графічних новел «У Всесвіт коміксів з бібліотекою»вул. Проскурівська, пішохідна зона
12.00Відкриття виставки «Хмельницькі диво-люди»вул. Проскурівська, пішохідна зона
12.00Гала-концерт фестивалю «Слово єднає!», книжковий ярмарок та автограф-сесія

сквер імені Т. Шевченка

12.30Artist-talk з художником А. Логовим (м.Київ)обласний художній музей
13.00Відкриття виставки творів викладачів та студентів Хмельницького національного університету та Природньо-технічного університету Познанської академії мистецтв м. Бидгощ, Польща

виставкова зала ДШО та ДПМ

13.30Святкове вітання Хмельницького міського голови О. Симчишина. Церемонія вручення нагороди Євросоюзу - Призу Європивелика сцена біля кінотеатру
ім. Т. Шевченка
15.00Презентація іміджевого відео за підсумками конкурсу «Promisto». Церемонія нагородження переможців
15.00Фотосесія з Хмельменом та його друзями-супергероямивул. Проскурівська, біля фотозони
16.00Парад Супергероівкінотеатр ім. Т. Шевченка – ТЦ «Дитячий світ»
16.15Шоу Супергероїв «Все одно добро закохає зло!»біля ТЦ «Дитячий світ»
18.00Фотосесія з Хмельменом та його друзями-супергероямивул. Проскурівська, біля фотозони
19.30Концерт «Зірки українського мейнстріму»: Каднай, Alyosha, Друга Ріка

велика сцена біля кінотеатру
ім. Т. Шевченка

29 вересня, неділя
12.00

Просторові інсталяції художника Антона Логова (3 об’єкти)

вул. Проскурівська, пішохідна зона

12.00Фотозона «Ми у Хмельвілі»вул. Проскурівська, пішохідна зона
12.00Виставка дитячих художніх робіт «Я – Супергерой!»вул. Проскурівська, пішохідна зона
12.00Відкриття персональної виставки Олексія Леонова (м.Київ)

Проспект Миру, 103, Центр мистецтв Подільського культурно-просвітницького центру
ім. М. К. Реріха

15.00Знайомство з Хмельменоммистецький дворик ДМШ №1
15.00Вечірка «Ретро-Хмельвіль»

сквер імені Т. Шевченка

16.00Концерт «Музика добра»велика сцена біля кінотеатру
ім. Т. Шевченка
19.00Фаєр-шоу «Таємниці Галактики»

велика сцена біля кінотеатру
ім. Т. Шевченка

19.30Концерт гуртів «Станза», «Без обмежень», співачки Лії Лівелика сцена біля кінотеатру
ім. Т. Шевченка

Супергерої — це фантазійна форма втілення ідеалів та вподобань. Вони виступають носіями цінностей, вони стабільні й послідовні, завжди стоять на боці добра й відстоюють правду. Серед якостей, якими наділені супергерої,  сила, надія, чітка моральна позиція, потреба допомагати іншим. Але головне, що всі вони вірять у те, що зло має бути покараним, усе має бути справедливим, а той, хто зазнає кривди, має бути захищеним. Найвідомішими супергероями з всесвітніх коміксів є Супермен, Бетмен, Жінка-Кішка, Людина-Павук, Капітан Америка та інші.

Супергероїка найбільш розвинута, звичайно, в США. Разом з тим, супергерої давно вже проникли в наші українські реалії, як у наше життя, так і в масову культуру. Підсвідомо кожний з нас хоче, аби нас оберігали, рятували, підставляли нам плече. Всі ми мріємо про справжніх друзів, ідеальних, надійних партнерів, про втілення наших мрій та задумів. Тому, люди завжди знаходять собі кумирів: зірок телебачення та шоу-бізнесу, соціальних мереж, а також блогерів, письменників, художників. Присутність певного ідеального персонажу, який до того ж володіє зверхздібностями, робить супергероїку неймовірно популярною та привабливою, вигідно відрізняє її від інших жанрів.

Комікси з'явилися задовго до того, як з’явилися технології, здатні перенести їх на екран. Джордж Лукас задумав свою джедайську сагу не вчора, а від Джеймса Бонда публіка фанатіла ще відколи його для нас завбачливо вигадав Ян Флемінг, а було це у 50-ті роки минулого століття. Супермен з’явився 1938 року. Його створили два автори, які походять із родин іммігрантів. Корені одного з них — у Литві, іншого — в Нідерландах та Україні. Супермен відбив їхні страхи й переживання, пов’язані з адаптацією в новій країні.

Загалом, у період з 1940 по 2000 рік тема та образ супергероя трансформувалися вісім разів, а в період з 2000 року до сьогодні  одинадцать. Мотивами дій супергероїв виступає громадянська свідомість, боротьба з рекетом та організованною злочинністю, питання дискримінації та ксенофобії, проблеми людських стосунків, а також настанови, що, як правило, стосуються різноманітних побутових сфер, зокрема, здорового способу життя, гігієни чи техніки безпеки.

Комікси поєднують відмінний візуальний ефект зі спец ефектами, яскраві образи діючих осіб, захоплюючий та зрозумілий всім сюжет. Тож, історії про супергероїв полюбилися вже дорослим і дітям. У той час, як на вершині Олімпу знаходяться Marvel та DC, наші українські комікси лише набирають обертів. У 17-му році видаються українською комікси DC Comics, потім у 18-му році – комікси Marvel. І, власне, це викликало новий бум розвитку та зростання зацікавлення в української публіки. Українські комікси піднімають історичну тематику, зокрема теми козацтва та подій в Українській Державі 1918 року. Надзвичайно актуальною є серія коміксів «Українські супергерої», в якій кожен випуск – окрема пригода Кобзаря, Кропу, Віри та Кіборга. Супергероєм, що захищає інтереси простих людей, персонажем українського епосу є Василь Гупало. У 2016 році видавництво Старого Лева видало книгу напівпритчевих оповідок від Фоззі (Олександра Сидоренка), фронтмена ТНМК.

Справжньою подією цього року стала поява супергероя – Хмельмена у нашому місті. Тепер Хмельницький, як його батьківщина, перетворюється на Хмельвіль! Мати такого супергероя для міста надзвичайно відповідально, бо Супергерої надихають та зобов’язують! Ми всі — родом із дитинства, і навіть, банкір, депутат або бізнесмен в душі все одно вірить у казку.

Сьогодні ж ми закликаємо всіх бути готовими змінювати світ самотужки, не пояснювати невдачі обставинами, а завжди допомагати тим, хто цього потребує, діяти на благо Хмельницького та України!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#день_міста #хмельницький #програма
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...