• Головна
  • Спалювання сухої рослинності, опалого листя та будь-яких інших відходів категорично забороняється!
18:27, 14 квітня

Спалювання сухої рослинності, опалого листя та будь-яких інших відходів категорично забороняється!

Щороку навесні, як тільки встановлюється тепла, суха погода, починається справжній «пекельний» бум: горить суха трава на господарських угіддях, уздовж доріг та залізничних колій і навіть на узбіччях вулиць.

Спалювання сухої рослинності та сміття завдає величезної шкоди довкіллю, створює загрозу для життя рослинного і тваринного світу, а нерідко і людей, та може призвести до некерованих надзвичайних ситуацій, особливо у пожежонебезпечний період.

У квітні минулого року Верховна Рада України посилила відповідальність за забруднення повітря і спалювання сухої трави та листя, ухваливши відповідний закон.

Відповідно до ухваленого закону в Україні зросли штрафи за підпали, знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем. Їх підвищили у 18 разів – до 91800 - 153000 гривень.

За випалювання на сільгоспземлях, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах тепер загрожує штраф у розмірі від 3060 гривень до 6120 гривень.

Тому слід замислитись, чи варто тепер випалювати суху траву, листя, бур’ян перетворюючи родючі землі навколо нас на попелище, додаючи роботи пожежним, завдаючи шкоду екології, собі та оточуючим.

Альтернативою спалювання є компостування «зелених» відходів та використання їх потім в якості добрив. Також в Хмельницькому у перший тиждень місяця відбувається вивезення гілля від приватних домоволодінь.

Для того щоб комунальники забрали гілля необхідно зробити в'язанки, довжиною 80-120 см.

Складати їх напередодні дня вивезення.

Гілля також можна привезти самостійно у будь-який день на Центр управління відходами (пр. Миру, 7. Поблизу міського полігону ТПВ. Центр працює з 8.00 до 19.00).

Нагадуємо, що на контейнерні майданчики загального користування, тим більше у самі контейнери, «зелені відходи» викидати не можна.

Закликаємо усіх мешканців громади відмовитися від практики спалювання сухої трави та інших рослинних залишків, адже такі порушення вимог пожежної безпеки можуть стати причиною масштабних пожеж та трагічних наслідків.

#екологія #хмельницький
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...