• Головна
  • Неоформлених на роботу українців змусять платити єдиний соціальний внесок
11:22, 10 березня 2017 р.

Неоформлених на роботу українців змусять платити єдиний соціальний внесок

За 4-8 тис. грн на рік самозайнятим громадянам обіцяють повноцінний лікарняний, а нотаріусам - ще й шикарну відпустку.

Про це пише ubr.ua.

Українським дрібним підприємцям і фрілансерам, яких вітчизняне законодавство зараховує до категорії самозайнятих громадян, доведеться платити єдиний соцвнесок. Ця вимога містить новий законопроект №6165, зареєстрований у Верховній Раді народним депутатом Андрієм Помазанова.

Документ, зокрема, істотно розширює саму категорію самозайнятих українців. Зараз до неї не входять творчі працівники та суб'єкти підприємницької діяльності. У новій версії в список додали українців, які займаються науковою, літературною, артистичною, художньою, викладацькою діяльністю, ведуть медичну, юридичну (в тому числі, адвокатську, нотаріальну) і навіть релігійну практику.

"На цю «цільову аудиторію» хочуть повісити новий податок - єдиний соціальний внесок. Власне, ЄСВ для самозайнятих громадян був і раніше. Але в кінці 2015 року, вносячи правки до Податкового кодексу, ВР виключила фізосіб-підприємців і громадян, які ведуть незалежну професійну діяльність, зі списку платників. Але, в підсумку самозайняті українці не можуть отримати соцдопомогу, зокрема, лікарняний, виплати по інвалідності та ін.", - йдеться в пояснювальній записці.

Автор законопроекту пропонує встановити для українців, які перебувають на вільних хлібах, щоквартальний і щорічний режими сплати ЄСВ. Для порівняння: за громадян, які працевлаштовані офіційно, ЄСВ щомісяця платить роботодавець. При цьому сума внеску для приватників і фрілансерів залишається колишньою від 4,2 тис грн (для «єдинників» першої групи з доходом до 300 тис грн на рік) до 8,4 тис грн (для другої групи) в рік. Від єдиного соцвнеску пропонується повністю звільнити лише самозайнятих пенсіонерів та інвалідів.

За 4-8 тис грн на рік фрілансери можуть розраховувати на повноцінний лікарняний (зараз Фонд соцстраху оплачує його лише з шостого дня, так як, за чинним законодавством, 5 днів хворого повинен за свій рахунок утримувати роботодавець)

А приватним нотаріусам потрібно забезпечити ще й повноцінну відпустку. У законопроекті зазначено, що контори можуть закриватися на строк до двох місяців з поважних причин, в тому числі, для відпустки працівників.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#фрілансер #платити #єдиний #соціальний #внесок
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...