• Головна
  • У Хмельницькому розпочали впроваджувати Бюджет участі (Фото)
15:16, 20 жовтня 2016 р.

У Хмельницькому розпочали впроваджувати Бюджет участі (Фото)

Громадяни будуть подавати проекти, громадяни за них ж голосуватимуть, а оплачуватимуть їх з міської казни.
Презентували проект сьогодні у стінах Хмельницької міської ради на засіданні круглого столу «Впровадження Бюджету участі у Хмельницькому».
Участь у заході взяли представники Інституту бюджету та соціально-економічних досліджень (місто Київ), депутати міської ради, представники структурних підрозділів виконавчого комітету, представники громадськості та свідомі містяни.
«Я впевнений, що проект «Бюджет участі» буде користуватися популярністю у Хмельницькому. Буде мати і ефективність, і результативність, – каже міський голова Хмельницького Олександр Симчишин. – Проект має допомогти та активізувати громадськість та налагодити конструктивну співпрацю громади і влади».
rWIVxCDE1j4
Захід пройшов у рамках участі міста у проекті USAID «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи впровадження». Для учасників презентували переваги та можливості електронної системи «Громадський бюджет» та розповіли про досвіди впровадження проектів у інших містах.
Подати проект на виконання Бюджету участі можуть лише повнолітні особи, які мешкають у Хмельницькому.
Проекти мають бути спрямовані на поліпшення екологічного стану та комфорту проживання мешканців, естетичного вигляду міста, сприяти соціально-економічному, культурному і просторовому розвитку, впровадженню сучасних інноваційних проектів у розвиток Хмельницького.
1
«Ви можете в рамках цього бюджету подавати свої ідеї, свої проекти. Шляхом голосування будуть відібрані проекти і реалізовані за кошти міста в наступному році, – каже генеральний директор Інституту бюджету та соціально-економічних досліджень (проект USAID «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМІФІ-ІІ) впровадження» В’ячеслав Зубенко. – Аби спростити процес реалізації ініціативи  USAID профінансував розробку електронної системи, яка спрощує роботу при заповненні заявки при подачі проектів і при голосуванні».
Проект можна подати у електронному вигляді та паперовому (в ЦНАП). Вони мають бути подані автором особисто разом із списком осіб, які підтримали цей проект (не менше 50).
Подані проекти підлягають попередній оцінці, яку здійсню управління економіки Хмельницької міської ради. Чим раніше поданий проект, ти більше часу він отримає на можливе доопрацювання чи корекцію.
2Проекти, які найбільшу кількість підписів, будуть взяті до реалізації у наступному році. До кінця 2016 року проекти приймуть, розглянуть та проведуть голосування. Одна особа зможе проголосувати лише за 5 проектів.
Вартість проекту не повинна перевищувати 100 тис грн.. У 2017 році на фінансування проектів громадськості  планують виділити 1 млн грн., у 2018 році – 2 млн грн.,а у 2019 році – 3 млн грн.
Нагадуємо, що з 17 жовтня стартував прийом проектів громадського бюджету від мешканців міста. Свої проекти городяни можуть реєструвати, як в інтернеті – на інтернет-платформі «Громадський проект», яка розпочала роботу з 17 жовтня, так і в управлінні адміністративних послуг, надавши проект у паперовому вигляді.
У кінці грудня прозвітують про виконану роботу, презентують переможців, а під час розгляду бюджету виділять кошти на реалізацію проектів.

Уже через тиждень, 27 жовтня, у Хмельницькому проведуть навчальний семінар з підготовки, написання, доопрацювання проектів. З 13:00 до 18:00 у конференц-залі готелю «Любе» навчатимуть як правильно заповняти форми проектів та що робити для того, аби проект був ефективним і його підтримали.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#громадськийбюджет #бюджетучасті #Хмельницький #влада #кошти
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...