• Головна
  • Митрополит Антоній розповів, як дотримуватися Великоднього Посту .ВІДЕО
Нагадаємо
11:50, 11 березня 2019 р.

Митрополит Антоній розповів, як дотримуватися Великоднього Посту .ВІДЕО

Нагадаємо

Митрополит Хмельницький та Кам'янець-Подільський Антоній раніше у розмові з журналістом 0382.ua дав відповіді на питання пов'язанні з приходом Великого посту.

З 11 березня розпочався Великодній Піст і багатьох хмельничан турбує запитання, як правильно його дотримуватися: що дозволяє, а що забороняє Церква протягом цих семи тижнів. Саме тому ми поспілкувалися на цю тему з митрополитом Хмельницьким та Кам’янець-Подільським УПЦ КП Антонієм. Бесіду вирішили провести у спокійній атмосфері, тому для зустрічі було обрано затишний будинок «Просвіти».

Читайте також: У православних християн розпочався Великий піст

Перш за все, хочеться запитати, як правильно дотримуватися посту? Які основні обмеження?

— У нас склалося невірне трактування, що піст може приходити та закінчуватися. І так виходить, що з його настанням встановлюються одні певні рамки існування людини, а коли закінчується — зовсім інші. Таке трактування неправильне. Піст — це, насамперед, своєрідна ревізія душі самої людини. Кожна людина свої гріхи знає і звичайно настає час, коли вона хоче їх виправити. Церква встановила особливо молитовні дні — піст. У нас виходить так, що піст це лише утримання від їжі. Насамперед, піст для людини — це покаяння та унормування свого життя. Він складається з двох частин: духовної і фізичної. Перша — обдумування своїх гріхів, друга — коли людина ще й утримується від їжі, тому що це допомагає краще все осмислити, думати про духовні потреби, а не про фізіологічні. Святі Отці кажуть, що найголовніше в піст не "їсти" один одного. Тобто, якщо ми дотримуємося його лише фізіологічно, а потім сваримося з людьми, забуваємо про духовне — все це марно. Тому піст — це також переосмислення людиною своїх гріхів та позбавлення їх.

Повертаючись до фізичної складової. Кажуть, що подорожуючим дозволяється піст порушувати…

— Не зовсім порушувати. Він для них внормований. Ну, наприклад, виїхали ми закордон і зупиняємося у незнайомих людей, які пригощають нас певною їжею, не пісною. То гріхом не буде з’їдання цієї їжі. Тому що ми тут не маємо вибору. Гріх — це, перш за все, свідоме порушення. Дійсно, для подорожуючих, для хворих дозволяється внормовувати піст.

Деякі люди постують лише у перший та останній тижні. Як Церква до цього ставиться?

— Перший та останній тижні — посилено постові. Ну це не значить, що в інші тижні немає посту. Найбільше людина себе стримує особливо в останні дні перед Великоднем: четвер, п’ятниця, субота. Потрібно визначити свою норму посту та старатися дотримуватися його весь цей період.

Є версія, що пиво почали варити монахи, аби вживати його під час посту. Чи справді можна вживати алкоголь у Великий піст?

— Зміст слова пиво за довгий час змінився. Тоді — це був своєрідний узвар. Але зараз пиво — алкогольний продукт. Тому випити зараз три пляшки пива натщесерце і людина вже п’яна, а у піст ми намагаємося утриматися від усіх вад. У всьому повинна бути міра.

Існує думка, що під час посту не можна виконувати подружні обов’язки…

— На жаль, у радянські часи Церква мало розтлумачувала це питання. На цю тематику дуже гарні праці у греків. У них дуже правильно розписана тема про фізіологічні стосунки чоловіка та жінки у піст. Добре це тоді, коли чоловік та жінка, у додаток до інших утримань, спільно вирішують утриматися від фізичної близькості, тому що це в якійсь мірі також насолода. Але якщо хтось не бажає цього, то на таку тему в сім’ї навіть не повинно бути розмов.

СвяткуванняДня народження під час Великоднього посту. Чи можна святкувати і як це краще робити?

— Ніхто не говорить, що потрібно відкинути привітання в цей день. Можна все зробити з розумом. Одна справа, коли привітати та зробити подарунок, а зовсім інша, коли гуляти та танцювати до ранку. Що станеться поганого, якщо перенести святкування на дні, коли не припадає піст.

Ну і наостанок. Що б Ви порадили тим, хто вирішив постувати вперше?

— Насамперед, уважно почитати духовну літературу. Бажано підійти до священника та сказати, що Ви перший раз у цьому році збираєтесь постувати. Він зможе індивідуально допомогти. Зараз суспільство відкрите, церков також відкрито багато, тому можна прийти і поспілкуватися.

Повністю розмову Ви можете переглянути у відео:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Для мене Великий піст це ...
проголосувало 65 відвідувачів
Духовне утримання
35,4%
Фізичне утримання
4,6%
Дієта
1,5%
Я не постую
38,5%
Я не християнин
3,1%
Я в Бога не вірю
16,9%
#піст #митрополит #розмова
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...