Трагікомедії «Наречений із Єрусалиму» за твором Йосефа Бар-Йосефа

 Йосеф Бар-Йосеф Ізраїльський драматург, лауреат багатьох премій,   народився у 1933 році в Єрусалимі. Всього Йосеф Бар-Йосеф написав 13 п’єс. Усі вони з великим успіхом ідуть на сценах театрів Ізраїля, а також перекладені на різні мови та поставлені на сценах інших країн. Більшість з п’єс драматурга написані для невеликого складу виконавців. Однією з найпопулярніших з яких є «Складні люди». Саме за цим твором вистава  «Наречений із Єрусалиму» незабаром вперше з’явиться на сцені Хмельницького театру.

У виставі «Наречений із Єрусалиму», йдеться про самотність людей, яку вони приховують за різноманіттям буденних справ. Не зовсім молодий холостяк Саймон вирішує видати заміж єдину сестру Рахель. Треба сказати, що Рахель молодша за свого брата всього на кілька років. Тому таке одруження – може стати її останнім шансом. Обираючи найкращого претендента на роль нареченого, Саймон зупинився на жителі сонячної загадкової країни Ізраіль – Лейзері. Однак, у цій історії з’являється ще один персонаж – господар квартири, де проживає Рахель – Бенні. Він, здається, давно закоханий у цю жінку. Отож, чи зможуть поладнати ці складні у своїх характерах люди, дізнатись хмельничани зможуть лише переглянувши виставу.

Для театру імені М. Старицького прем’єра «Наречений із Єрусалиму» стане знаковою подією. Постановку її здійснив новий головний режисер театру Володимир Борисяк. Задіяні у виставі заслужені артисти України Лариса Курманова, Степан Бортнічук, Ігор Сторожук та Микола Валівоць. Та й сама тема драматургії не дозволить глядачам після перегляду вистави залишитись байдужими. Це те, до чого ви будете повертатись думками, робити нові і нові висновки, аналізувати. Здавалося б смішні, прості ситуації можуть привести до справжньої трагедії людських взаємин.

 

Йосеф Бар-Йосеф

Наречений із Єрусалиму

Трагікомедія

Дійові особи та виконавці:

РАХЕЛЬ – заслужена артистка України Лариса Курманова

САЙМОН – заслужений артист України Степан Бортнічук

ЛЕЙЗЕР – заслужений артист України Ігор Сторожук    

БЕНІ – заслужений артист України Микола Валівоць

 

Режисер-постановник – Володимир Борисяк

Художник-постановник – Олександр Долоянц

Музичне оформлення – Олег Сабій