Арт-проект «Банери. Критичний дизайн» відкрили у Хмельницькому художньому музеї

25 лютого 2019 19:46 |

21 лютого в Хмельницькому художньому музеї відбулось відкриття дослідницького арт-проекту «Банери. Критичний дизайн». Його автор – Семен Хромцов – херсонський художник, дизайнер, куратор, який працює в межах різноманітних практик та медіа сучасного мистецтва.

Представлений проект концентрує увагу на проблемах нашого візуального середовища. Семен Храмцов, базуючись на анкетних відповідях респондентів, а саме, колег-дизайнерів, об’єднав штампи та стереотипи, пов’язані з рекламою та виокремив 12, так званих, «гріхів» дизайну.

Але, при цьому, представлені банери не стільки про дизайн, скільки про актуальне мистецтво. Кожен з творів – авторська рефлексія на весь хаос, що довкола нас. Адже те, що ми живемо в епоху, перенасичену нав’язливою рекламою, ні у кого не викликає сумніву.

І попри те, що банери, в першу чергу, є засобом зовнішньої реклами та частиною публічного простору, розташування в музеї перетворює їх на предмет дослідження та самостійний твір з промовистим та зрозумілим кожному меседжем.

Поле роздумів доволі велике: доцільність зовнішньої реклами, її мистецька якість, проблема авторського права... На цих, та багатьох інших аспектах акцентував увагу Семен Хромцов, який під час відкриття був на зв’язку в онлайн-режимі. Тож, всі охочі мали змогу поспілкуватись та поставити йому запитання.

Виставка працює до 24.03.

Семен Храмцов (1983 р.н.) – херсонський художник, дизайнер, куратор. Учасник рок-групи «Рапани» (2011-2012, спільно із Стасом Волязловським). Серед персональних та групових проектів – «Банери» та «Супутник» (Мистецький Арсенал, Київ), «СМС-ка» та «День народження» (AwangardaBMW, Вроцлав), «Зато любов» та «Вівтар смаку» (куратор, Соус-галерея, Херсон), проект-концепція модернізації музею братів Мікоян (Алаверді, Вірменія), «Малевичі» (Кутаїсі, Грузія), «Пастки для зайвих» (Gogol-фест, Київ) та інші.