13 травня 2019 року, початок о 18:30

Академічний ансамбль танцю "Надзбручанка" Тернопільської обласної філармонії.

Керівник оркестру - Руслан Мищій.

Головний балетмейстер - Юлія Якимчук.

 

Свій творчий шлях академічний ансамбль танцю «Надзбручанка» розпочав у 1959 році, першим керівником-постановником був Віталій Дяконов. В 1961 році ансамбль склав програму і отримав статус професійного при Тернопільській обласній філармонії. Свою назву колектив утворив від назви річки Збруч, яка протікає через усю Тернопільщину.

Основу репертуару складають фольклорні танці Тернопілля, записані та поставлені заслуженим артистом України Олександром Данічкіним, який керував колективом впродовж 20 років. Колоритний, повний гумору танець «Вихиляс», жартівлива мініатюра «Свати», хореографічна композиція «Весілля», іскрометні «Чабани» та «Копіруш» до сьогодні не сходять зі сцени.

З 1985 по 1995 рік ансамблем «Надзбручанка» керував Юрій Пац, який збагатив концертну програму постановками нових танців, таких як «Надзбручанка», «Ґандзя», жартівливий танок «Два дубки», та «Гопак», який з давніх часів є еталоном української хореографічної культури. Не менш цікавими стали для ансамблю постановки Сергія Забутного. Це і енергійний «Буковинський танець», і колоритний закарпатський «Дуботанець».

З 2009 по 2013 роки плідно працював над рівнем ансамблю танцю «Надзбручанка» заслужений працівник культури України Ігор Николишин. Його хореографічне дійство «Вечори на хуторі біля Диканьки» і, поставлений на основі фольклору Борщівського краю танець «Дзюмбалики», додали неповторності та збагатили програму ансамблю. Під час роботи Ігоря Олексійовича «Надзбручанка» отримала звання академічного, у 2013 році зайняла І місце на конкурсі імені Павла Вірського у Києві та значно підвищила свій професійний рівень.

22 листопада 2017 року саме з танцем «Дзюмбалики» на V Всеукраїнському фестивалі-конкурсі народної хореографії імені Павла Вірського у місті Києві ансамбль танцю «Надзбручанка» знову став лауреатом І премії.

Проте, були моменти в історії ансамблю і не зовсім легкі, і для того, щоб «Надзбручанка» надалі могла дивувати свого глядача, над збереженням усіх постановок та творчих надбань, зібраних за роки існування ансамблю працювали: Ігор Барилко, Володимир Ковальчук, Віктор Конкульовський. За 56 років існування ансамблю танцю «Надзбручанка» змінилося багато поколінь артистів і всі вони внесли свій вклад у розвиток та популяризацію народного танцювального мистецтва краю. Отримали почесне звання «Заслужений артист України» Володимир Бака, Віра Дікусар, Ірина Горошко, Євгенія Симотюк, та Анжеліка Ковальчук. Плідно працює вже багато років, спочатку в ролі артистки ансамблю, а на даний час репетитором ААТ «Надзбручанка» заслужений працівник культури України Марія Лис.

Ансамбль є лауреатом міжнародних конкурсів та фестивалів у Болгарії та Польщі.

За роки своєї діяльності колектив ансамблю дарував своє мистецтво глядачам на Батьківщині і за кордоном від Карпат до Тихого океану, від Північного Норильська до спекотного Ашхабада: 1980 – 1990 рр. – Болгарія, Польща, Словаччина, Чехія, Німеччина; 1990 р. – Канада; 1992 р. – лауреат міжнародного фестивалю у м. Рацібож (Польща); 1995 р. – Німеччина; 1996 – 1998 рр. – Польща, Франція; 2002 – 2003 рр. – Франція; 2004 р. – Іспанія, Франція; 2005 р. – Іспанія, Португалія; 2006 р. – Португалія (м. Кантаньєде), Іспанія (м. Сантандер).

Сьогодні, оновлений молодим поповненням, академічний ансамбль танцю «Надзбручанка» продовжує дарувати радість мистецтва хореографії глядачам України та інших країн. Усі хореографічні композиції в репертуарі «Надзбручанки» відрізняються постійним пошуком, емоційністю, колоритом народного гумору і високим професіоналізмом.

У різні роки оркестром ААТ «Надзбручанка» керували Микола Шамлі, Ігор Жигайло, Анатолій Баньковський, Руслан Петрук, Яків Лірський. На сьогоднішній день керівником оркестру є Руслан Мищій, а головним балетмейстером – Юлія Якимчук.

Квитки у касі філармонії!

Музичний абонемент діє!