28 лютого, п'ятниця, початок о 18:30.
В РАМКАХ ХІ МІЖНАРОДНОГО ФЕСТИВАЛЮ КАМЕРНОЇ МУЗИКИ
Cоліст Львівського органного залу - СЕРГІЙ КОВАЛЬОВ (фортепіано)
Сергій Ковальов наразі навчається у Національній Музичній Акадмії України імені П.І. Чайковського, брав участь у багатьох обласних та всеукраїнських конкурсах.
На останньому курсі Полтавського коледжу мистецтв імені М.В. Лисенка Сергій почав писати власну музику. Написав дві поеми, два романси (у нього була задумка писати романси на слова поетес), думу для віолончелі та фортепіано та обробки хорів. Навіть думав вступати у консерваторію одразу на два факультети — композиції та фортепіано. Але, на жаль, можна було обрати лише один.
У 2017 році Сергій вступив до Київської національної музичної академії, клас Бориса Федорова. Окрім навчання, композиторської творчості та концертних виступів чимало часу Сергій приділяє викладанню. Він працює репетитором, у нього 10 учнів — як діти, так і дорослі. «Дуже приємно бачити усмішки та швидкий прогрес у своїх учнів! Серце горить викладати!»
У серпні 2019 року Сергій вперше зіграв у Львові, у всесвітньо відомому органному залі. Бурхливими оплесками зустріли глядачі майстерно та чуттєво виконані музикантом твори Шопена, Шумана, Чайковського, Скрябіна та Косенка. «По своїй натурі я романтик. Дуже люблю романтичу музику, а з недавнього часу серце більше лежить до пізнього романтизму ХХ століття». На сьогоднішній день в Органному залі він вже зіграв такі програми “Bright piano. ЛюдкевичФест”, “Романтичне фортепіано”, брав участь у концерті “Ukrainian Live у Годовиці”.
Піаніст охоче прийняв запрошення долучитися до потужного мистецького проекту «Пінзель. Ukrainian Live у Годовиці», організованого до Дня Незалежності заради збереження перлини українського бароко у селиці Годовиця під Львовом. Мистецький проект об’єднав музикантів, художників, модельєрів, фотографів, яким небайдужа доля унікального шедевру архітектури епохи бароко – костелу, де творив Йоган Георг Пінзель. Відомий скульптор, український Мікеланджело, чиїми шедеврами захоплювалася Європа, працював над створенням вівтаря у Костелі всіх святих у Годовиці. Храм, побудований у XVIII столітті нині перебуває в плачевному стані: без даху, склепінь, руйнується під дощем, снігом, вітром і заростає травою. Біля 200-літніх стін покинутої церкви Сергій Ковальов разом з оркестром зіграв Фортепіанний концерт Фа дієз мінор Станіслава Людкевича.
У Сергія зберігається особливо трепетне ставлення до української класичної музики, закорінене ще зі шкільних років. Не дивно, що молодий виконавець охоче прийняв пропозицію взяти участь у фестивалі класичної музики ЛюдкевичФест, метою якого є перезавантаження шаблонного уявлення суспільства про українське музичне мистецтво. Фестивальні заходи пройшли у Львові 1-13 жовтня 2019 року. Виконання Сергієм «Пісні до сходу сонця» С. Людкевича – фортепіанної п’єси на туркестанські мотиви, в якій вибагливо поєднані не лише типові українські, а східні, екзотичні мелодії, на думку організаторів фестивалю і глядачів стало справжньою окрасою концертної програми фестивалю.
Особливим твором для Сергія є «Вальс» Віктора Косенка, який незаслуговано вважають суто дитячим твором: «Це просто шалений вальс, суперовий! Шкода, що його так рідко виконують! Я дуже хочу, щоб українську музику виконували. Але треба це робити тільки на найвищому рівні. Якщо фортепіанну українську музику грає посередній піаніст, вона так і звучить посередньо. Чим більше буде заохочення з боку маститих виконавців до творів українських композиторів, ти швидше та інтенсивніше наша музика буде розвиватися!».
Яскравий та насичений плейлист від Сергія Ковальова змусять вас раз і назавжди полюбити класичну музику.
Молодий піаніст подарує вам незабутній концерт із добірних фортепіанних творів!
У програмі твори композиторів Л.В. Бетховена, Р. Шумана, Ф. Шопена, С. Людкевича, М. Равеля
Квитки у касі філармонії! Музичний абонемент діє!