ЧАСТИНУ КОШТІВ ВІД ПРОДАЖУ КВИТКІВ БУДЕ СПРЯМОВАНО НА ПОТРЕБИ ЗСУ

 

26 червня о 17.00 у Хмельницьку обласну філармонію, до Дня Конституції запрошує Академічний ансамбль пісні і танцю "Козаки Поділля" 

 

Художній керівник — Степан Дробіт

Головний хормейстер — Катерина Дробіт

Хормейстер - Катерина Хлебан

Головний балетмейстер — Заслужений артист України Сергій Качуринець

Керівник оркестру та диригент — лауреат міжнародного конкурсу Олександр Якубов

 

Ансамбль «Козаки Поділля»

Творчу біографію ансамбль розпочав 1938 року з хорової капели, до якої увійшли кращі представники художньої самодіяльності та  професійні артисти (газета «Червоний кордон» від 24.11.1938 р.) Першим керівником капели був талановитий симфонічний диригент Тбіліської консерваторії Борис Світличний. Згодом  капела набула статусу ансамблю пісні і танцю та отримала назву «Подолянка». Таку назву мав колектив до 1989 року, потім його було перейменовано на «Козаки Поділля». Цю назву колектив носить і до наших днів.

Ця зміна назви вплинула і на популярність колективу. Новостворені «Козаки Поділля» успішно гастролювали у Франції, Великобританії, Німеччині, Бельгії, Греції, Швейцарії, Індії, Іспанії, Польщі, Португалії, Італії.

Патріотичне спрямування репертуару в колективі дало поштовх до створення і виконання, поряд зі старовинними козацькими піснями, нових сучасних творів про Україну і українців, їхнє минуле та сучасне. Головний із них — "Козацькому роду нема переводу", написаний у 1989 році М. Балемою на вірші П. Карася, М. Воньо. Пісня дуже швидко стала популярною, візитівкою колективу, і зараз виконується по усій Україні та далеко за її межами. В 1987 році в Республіканському огляді-конкурсі творчих колективів України ансамбль "КОЗАКИ ПОДІЛЛЯ" разом із капелою "ДУМКА" і хором був названий одним з кращих колективів України. 2008 рік - Ансамблю надано статус "Академічного". 2011 рік - на третьому Всеукраїнському фестивалі-конкурсі народної хореографії імені Павла Вірського ансамбль здобув почесне перше місце.

Ансамбль «Козаки Поділля» – універсальний художній колектив, що своїм досконалим мистецтвом репрезентує все найкраще з невичерпної скарбниці народної творчості всіх регіонів області. В його програмах – історичні думи, козацькі та чумацькі пісні і танці, жартівливі хорові сценки, родинно-побутова, обрядова лірика, купальські, жниварські, весільні пісні і танці, колядки, щедрівки.

Протягом усього творчого шляху, ансамбль перебуває в стані постійного творчого пошуку, в результаті чого виробився особливий мистецький стиль "Козаків Поділля". Разом із глибоким проникненням в суть української подільської народної пісні і танцю в ансамблі сформувався репертуар творів, де фольклор оригінально поєднується з різними течіями в сучасній музиці (поп-музика, джаз і т. п.).

З 1975 року колектив очолював композитор,народний артист України, професор Микола Балема. До 2008 року його соратником був диригент-хормейстер ансамблю, народний артист Валерій Ярецький. З 2018 року колектив очолює Степан Дробіт.

За всю історію "Козаки Поділля" виховали народних артистів України (Микола Балема і Валерій Ярецький) та заслужених артистів України (Ольга Балема, Герман Датков, Іван Галиняк, Микола Миколайчук, Ірина Фіцько, Володимир Штепа, Володимир Глушенков, Юрій Авдієвський, Ірина Фуштей, Олександр Болгарчук, Людмила Голуб, Олена Єфімчук, Майя Онищук).

За весь період творчої діяльності колектив вписав яскраву сторінку в літопис культурного життя подільського краю. В ансамблі створено і реалізовано низку різнотематичних концертних програм: "Нивами Подільськими", "Красо України, Подолля", "У неділю на риночку", "Шевченкіана", народна опера "Вічний етап" — про Устима Кармалюка (лібрето П. Гірника), "України, любов, майбуття...", "Подільські вечорниці", "Я єсть народ!", "Ваша величносте, жінко!", "Пророк" — за творами Т. Г. Шевченка, “Козацька рада”, «Свою Україну любіть» і багато інших...

Ансамбль «Козаки Поділля» – універсальний художній колектив, що своїм досконалим мистецтвом репрезентує все найкраще з невичерпної скарбниці народної творчості всіх регіонів області.  

Нині "Козаки Поділля" мають у своєму складі 82 творчих одиниці: 38 артистів хору, 24 артисти балету і 20 артистів оркестру.