ВХІД ВІЛЬНИЙ


27 червня о 17.00 Хмельницька обласна філармонія, на підтримку ЗСУ та постраждалих від війни, запрошує всіх бажаючих на концерт "10 СОНАТ ДЛЯ СКРИПКИ ТА ФОРТЕПІАНО"

 

За участю:

 

Юрія Кота — українського піаніста, Народного артиста України 

Дмитра Ткаченка — сучасного українського музиканта-скрипаля

 

У програмі:

Людвіг Ван Бетховен Концерт перший, сонати 1-4

 

Юрій Кот народився в 1966 році у місті Красноармійськ Донецької області.

В 1984 році закінчив Київську середню спеціальну музичну школу-інтернат імені М.В.Лисенка (клас Н.М Найдич і Л.А.Вайнтрауба).

Юрій Кот у 1991 р. закінчив (з відзнакою) Київську державну консерваторію ім.П.І.Чайковського за фахом "фортепіано" та в 1993 р. асистентуру-стажування на кафедрі фортепіано (клас професора В.О.Козлова).

Лауреат Національного конкурсу піаністів ім.М.В.Лисенка (м.Київ, 1988 р); дипломант Всесоюзного конкурсу піаністів ім.С. Рахманінова (м. Москва, 1990 р.); лауреат Першого Міжнародного конкурсу піаністів ім.С.Прокоф'єва (м.Санкт-Петербург, 1992 р.).

У складі фортепіанного дуету з Іриною Алексійчук - лауреат Першого Міжнародного конкурсу виконавців камерної музики "Золота осінь" (м. Хмельницький, 1993 р.); переможець 45-го Міжнародного конкурсу фортепіанних дуетів ARD (м. Мюнхен, 1996 р.); лауреат 6-го Міжнародного конкурсу фортепіанних дуетів Murray Dranoff (м.Майамі, 1997 р.).

Багато гастролює як соліст в Україні, Росії, Казахстані, Югославії, Польщі, Словаччині, Японії, Німеччині, Італії та США, а також у складі фортепіанного дуету з Лауреатом міжнародних конкурсів Іриною Алексійчук. Виступав з багатьма симфонічними оркестрами України, Росії, Японії, Німеччини та США.

З 1995 р. викладає на кафедрі спеціального фортепіано Національної музичної академії ім.П.І. Чайковського.

У 1995 р. отримав почесне звання заслуженого артиста України.

У лютому 2000 р. був нагороджений Національною премією імені композитора Левка Ревуцького Міністерства культури та мистецтв України, Національної Спілки композиторів України та Національної Всеукраїнської музичної Спілки за концертну діяльність та виконання сучасної музики.

 

Дмитро Ткаченко народився в Києві та почав грати на скрипці й фортепіано в шестирічному віці. Після навчання в Київській спеціальній музичній школі ім. Лисенка та в Національній музичній академії України (НМАУ) в класі Богодара Которовича та Ярослави Рівняк, його було запрошено до Ґілдхолської музичної академії (Guildhall School of Music and Drama) в Лондоні до класу Іфра Німана (Yfrah Neaman), де він отримав Концертний диплом (Premier Prix), а трохи згодом, разом зі ступенем маґістра, – звання Fellow Ґілдхолської академії й стажувався в Давіда Такено та Криштофа Сметани до 2008 року. Паралельно закінчив аспірантуру НМАУ. Дмитро Ткаченко – лауреат кількох міжнародних конкурсів, серед яких конкурс сольної скрипки Вронського (Варшава), конкурс Лисенка (Київ) та конкурс Нільсена (Оденсе, Данія).

Дмитро активно ґастролює в Україні, у більшості країн Европи, в Азії та обох Америках. Його виступи транслювалися Українським радіо та ТБ, Російським ОРТ та каналом Культура, Данським радіо, БіБіСі Радіо 3 (Велика Британія), Польським радіо та ТБ тощо. Він виступав у таких концертних залах, як Віґмор Хол, Барбікан (Лондон), Концертґебау (Амстердам), Зала Академії Ліста (Будапешт), Концертхаус (Берлін), Великий зал Московської консерваторії, зал Кельнської філармонії, зал Палау в Барселоні, Аудиторіо Насьйональ у Мадриді, Мегарон в Афінах, Рой Томсон Хол у Торонто, Токіо Опера Сіті тощо.

В Україні Дмитро реґулярно виступає з Національним симфонічним оркестром України та Симфонічним оркестром Національної філармонії, філармонійними оркестрами у Львові, Дніпрі, Одесі, Харкові, Донецьку, Чернігові, з Кримським симфонічним оркестром. Протягом перших місяців 2017 року подорожував у гастрольному турі по США та Канаді з Національним симфонічним оркестром, виконуючи концерти Чайковського та Другий Станковича.

Серед його найостанніших виступів також концерти з Симфонічним оркестром MAV у Будапешті, з Білкентським симфонічним оркестром в Анкарі (Туреччина) на Ankara Music Festival, Стамбульським симфонічним, з Королівським філармонічним у Лондоні в Кадоґан Холлі, з Краківським філармонічним, з Симфонічним оркестром Чилі в Сантьяґо, Симфонічним оркестром Циндао в Китаї, Афінським державним оркестром, Філармонійним оркестром у Тегерані, а також низка сольних концертів, зокрема в рамках Hida-Takayama Music Festival (Японія), Вільнюського фестивалю (Литва), також у Синґапурі, Ірані, Франції, Італії, Великій Британії та Польщі.

У його репертуарі практично всі основні скрипкові концерти – від Пір року Вівальді до Шенберґа, численні сонати та менші твори для скрипки з фортепіано, програмні цикли (зокрема 24 каприси Паґаніні, усі сонати Бетховена, усі сонати та партіти Баха, усі концерти Моцарта), яскраві прем’єри творів сучасних композиторів – таких як Другий Концерт Євгена Станковича.

Одночасно з активною концертною діяльністю Дмитро викладає в Національній музичній академії України, реґулярно запрошується до журі міжнародних конкурсів, дає майстер-класи (зокрема в Японії, Кореї, Синґапурі, Китаї, Туреччині, Мальті, Литві та Латвії), а також є співзасновником та художнім керівником Міжнародного музичного конкурсу ім. Бріттена в Лондоні.