КУПАЛО У ХМЕЛЬНИЦЬКОМУ ! 

Хай Світло і Любов прибуде в кожну родину! 
Сплети вінок на щасливу Долю! 
Хай Купальський вогонь запалить любов у твоєму серці! 

ЗАПРОШУЄМО НА ФЕСТИВАЛЬ «КУПАЛЬСЬКИЙ ВІНОК» 25-26 ЧЕРВНЯ, М.ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ, набережна річки Пд. Буг. 
(Нижньоберегова 2/2, за кінно-спортивним клубом «Тамерлан») 

25-26 червня - найчарівніше свято Купала - свято літнього Сонцестояння, Сонця і Води, божественної природи Чоловіка і Жінки, ладу та родинного щастя. Магія купальської сили: яскраві вишиванки та віночки з польових квітів, старослов’янські обряди і ворожба, хороводи, народні пісні, майстеркласи про сім’ю, духовний розвиток, історії та звичаї Русі. Чарівність купальського обряду - це Купальське Вогнище посередині, Коструб і Морена, скочування палаючого колеса у воду і опускання вінків в річку, братчина, пісні біля багаття стрибки через вогонь. 

Урочисте відкриття відбудеться о 15:00. 
ПРОГРАМА СВЯТА ПЕРЕДБАЧАЄ: 
Майстри громади почнуть проводити різноманітні майстер-класи, на яких можна опанувати традиційні старовинні мистецтва або послухати майстрів, що розповідатимуть про різні життєво важливі теми с точки зору відичного світогляду. 
під керівництвом майстрів громади відбудеться плетіння вінків і виготовлення Купальських символів – опудала Марени, Коструба, прикрашання Древка – Купайлиці. 
святковий обряд Славлення Купала, а потім - Купальські обрядові події, ігри й забави (хороводи навколо вогнища, спалення Марени, кидання Коструба в воду, ворожіння на вінках, стрибання через вогнище та інше). 
Відбудеться також святкова братчина, для якої кожен повинен принести продукти і воду чи узвар. 
Святковий концерт, під час якого наші талановиті самодіяльні артисти зможуть показати себе. 

А ще хороводи, забави, народні танці та багато спілкування. 

СУТЬ СВЯТА КУПАЛА 
Купало (Семиярило) в Поконі Рода Всевишнього суть літній прояв Діда нашого – Дажбога Трисвітлого. Це свято припадає на день літнього сонцевороту, тому символізує народження літнього сонця – Купала, і тим самим завершує панування весняного сонця – Ярила. В цей час небесне світило перебуває у куполі – найвищій небесній точці, тому дні тоді найдовші, а ночі – найкоротші. Рослинний і тваринний світ отримує найбільше тепла і світла, визрівають зерна і плоди. Купала називають Богом плодючості і зображають з відповідними ознаками, що символізують чоловічий початок та запліднюючу силу. 
З прадавніх часів вважається, що період від Великодня (весняного рівнодення) до Купала (літнього сонцестояння) – це час молодих людей, що шукають собі пару. І дійсно, саме на Великдень починається цикл молодіжних гулянь – веснянок та гаївок, де молодь збирається разом співати, танцювати, водити хороводи та проводити ігрища. Під час таких ігор хлопці та дівчата жартівливо обирають один одного (наприклад, в грі «котик-мишка», «хустинка», «голуб і голубка»), таким чином висловлюючи свою симпатію один до одного. І хоча це всього лиш ігри, проте кожен має змогу проявити себе – в танці, співі, звитягах. Протягом таких забав хлопці та дівчата і обирали собі пару, аби заручитися на свято Купала – в день, коли сонце перебуває у куполі і сама природа єднає чоловіче і жіноче начало. 
Головні персонажі свята – Купала та Марена, які уособлюють чоловіче (сонячне) і жіноче (водяне) божества. Ці дві дійові особи обираються, відповідно, хлопцями й дівчатами або виготовляються як опудала. Поєднання чоловічої і жіночої стихій породжує життя, яке на святі символізує гілка верби – Купайлиця. 
Свято починається ввечері, напередодні Купала. Основним стрижнем, довкола якого відбуваються дійства, є купальський вогонь, який символізує сонце-зародок у материнській утробі. Він має горіти цілу ніч – від заходу Сонця-Ярила до лона Матері-Землі (смерті) до сходу(народження) Купала. 
У надвечір'я дівчата гадають на судженого – кидають у воду свої вінки. Вінок – це символ щастя та одруження. Він також символізує дівочу зрілість та цноту. І лише та дівчина, яка готова вийти заміж цього року відпускає свій вінок на воду, а хлопець, який прагне одружитися з нею, повинен його дістати. Таким чином,хлопець