Альона Оласюк – молода художниця українсько-російського походження, що проживає наразі у Пекіні (Китай).
За словами артистки самоідентифікація у просторі мистецтва відбулась нещодавно, але чітко окреслена сфера інтересів, що відображає дослідження графічних технік. Визначаючи стилістику робіт Альони варто відзначити притаманний їй мінімалізм та звернути увагу на те,що художниця поєднує дуже контрастні явища - прості лінії, що складаються у складні комбінації, згустки, плетіння, що в результаті створюють рельєфні блискучі абстракти виконані пером та китайською густою тушшю для каліграфії.
ЇЇ останні роботи розкривають візуальні і духовні переживання свого життя в Китаї та її зростаючий інтерес до філософських ідей буддизму.
Проект «Межа/ Грань/ Border »(графіка,відеоінсталяція), що відбудеться у ХОХМ - це важливий жест, що дозволить переосмислити сучасний стан її творчої свідомості, що формувалась у Хмельницькому та реалізувалась у Пекіні. Тримовність назви натякає на мультикультурність як і художниці, так і як явищ які її цікавлять. У данному випадку межа є головним рупором у процесі оглядання та знаходження «нового красивого». Відсутність конкретного образу не відштовхує, а надихає на медитацію. Проект створений показати, що крайнощї(як чорне - біле) є невідємною частиною гармонії .