З нагоди 25-річчя Незалежності України в Хмельницькому музеї-студії фотомистецтва відкривається Міжнародна виставка «Моя країна в «Східному партнерстві». Презентуючи свої роботи, з ювілеєм Незалежності Україну вітають фотографи з шести країн, що входять в ініціативу «Східне партнерство»: Азербайджану, Вірменії, Грузії, Молдови, Білорусі, України.
В експозиції 53 світлинb. Цікавим є те, що фотомитці презентують не тільки власну країну, а й представлять свій незвичайний погляд на сусідів. На виставці багато фотографій, присвячених Україні. Це роботи не тільки українських авторів. Мета виставки — показати, якою бачать Україну в інших країнах «Східного партнерства». Відповідно, можна побачити і світлини українських фотографів, зроблені в Азербайджані, Вірменії, Білорусі, Грузії і Молдові. Можливо, десь будуть стереотипи, а десь, навпаки, повна несподіванка, зовсім інший ракурс. Виставка представляє «Східне партнерство» як різноманітний регіон зі своїми особливостями, з безліччю покищо не вивчених куточків, несподіваних зустрічей, історій і доль.
Більшість фотографій, які представлені на вернісажі, були зроблені під час фотопленерів «Моя країна в «Східному партнерстві». Вони проводилися з серпня по жовтень минулого року в кожній з шести країн регіону для переможців творчих національних конкурсів, як професіоналів, так і фотоаматорів.
Подібні фотовиставки пройшли в Києві, Мінську, Баку, Кишиневі, Єревані і Тбілісі. Їх організація, а також проведення фотопленерів і конкурсів «Моя країна в «Східномупартнерстві» стали можливими завдяки проекту «Увага, посмішку!». Фінансування для проекту надає Європейський Союз у рамках програми «Східного партнерства» «Культура».
Головна мета проекту «Увага, посмішку!» — забезпечити розвиток фотографії, яка представляє «Східне партнерство» як єдиний, але одночасно різноманітний і динамічний регіон, привабливий для туристів і інвесторів. Завдяки ініціативі і професійні фотографи, і любителі мають більше можливостей для співробітництва в регіоні «Східного партнерства». Ці виставки також були приурочені до Європейського Року Розвитку 2015, який покликаний підкреслити роль Європейського Союзу в створенні умов для розвитку в країнах-сусідах ЄС і по всьому світу.

«Східне партнерство» – зовнішньополітична ініціатива Європейського Союзу, яка поширюється на шість східноєвропейських сусідів Євросоюзу – Азербайджан, Білорусь, Вірменію, Грузію, Молдову та Україну.
Ініціативу формально започатковано на Празькому установчому саміті «Східного партнерства» 7 травня 2009 р. 
Хоча східні партнери мають неідентичні цілі стосовно ЄС, усі вони намагаються зміцнити свої відносини з Європейським Союзом. Таким чином, «Східне партнерство» стало відповіддю ЄС на виклики і прагнення країн-партнерів. 
ЄС пропонує своїм партнерам нові угоди асоціації, що можуть включати договори щодо зони вільної торгівлі для тих країн, які здатні й прагнуть до цього; поступову інтеграцію в економіку ЄС; полегшення подорожування до ЄС шляхом послідовної лібералізації візового режиму, що супроводжуватиметься заходами по боротьбі з нелегальною імміграцією. 
Партнерство також сприятиме підтримці демократії та належного врядування, посиленню енергетичної безпеки, стимулюванню економічного і соціального розвитку, проведенню секторальних реформ, захисту навколишнього середовища і заохоченню міжкультурного діалогу. Крім цього, Східне партнерство запропонує додаткове фінансування для проектів, спрямованих на усунення соціо-економічних дисбалансів і підвищення стабільності в країнах-партнерах. 
«Східне партнерство» надає як двосторонні, так і багатосторонні можливості посиленої кооперації. Країни-партнери будуть наближатися до ЄС з оглядом на їхні індивідуальні можливості, але разом із тим вони зможуть інтенсивніше співпрацювати над питаннями, пов’язаними з ЄС, матимуть змогу обмінюватися своїм досвідом і найкращими практиками.