Франчук Валерій Олександрович — живописець, графік, скульптор — народився 10 вересня 1950 року в селі Зелена Красилівського району Хмельницької області. Закінчив Київський державний художній інститут, нині — Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури (1986). Член Національної спілки художників України (1990). Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка (2008). Лауреат премії імені Василя Стуса (2003). Народний художник України (2015). Удостоєний ордена «За заслуги» ІІІ ст. (2008) та «Ордена Святого Архистратига Михаїла» (2008). Нагороджений: нагрудним знаком «Знак пошани» (2005), Почесними відзнаками Міністерства культури і мистецтв України «За досягнення в розвитку культури і мистецтв України» (2003) та «За багаторічну плідну працю в галузі культури» (2005) тощо.

З 1983 року проводить активну виставкову діяльність як на території України, так і за кордоном, сприяючи інтеграції українського мистецтва у світі. Творчий доробок митця трьох останніх десятиліть нараховує більш як 4000 живописних полотен та понад 1000 графічних аркушів. На його рахунку 115 групових і 170 персональних всеукраїнських та міжнародних виставок. Роботи художника зберігаються в багатьох музеях, громадських організаціях, культурних центрах України та світу.

«Кобзар у творах Валерія Франчука» — третя персональна виставка митця у стінах Хмельницького обласного художнього музею. В експозиції будуть представлені роботи, присвячені творчості видатного українського поета Тараса Шевченка. Художник керується його заповідями ще з дитячих літ: відколи побачив портрет Шевченка та почув мамині пісні на вірші Тараса Григоровича, доторкнувся до них душею.