Музика Юлія Мейтуса160-річчю від дня народження Івана Франка присвячується

Однією з найяскравіших імпрез концертного сезону стане масштабний мистецький проект, приурочений 160-й річниці від дня народження Івана Франка. Після успішних постановок національних опер «Запорожець за Дунаєм» С. Гулака-Артемовського та «Назар Стодоля» К. Данькевича, сцена Хмельницької обласної філармонії знову перетвориться на майданчик захоплюючого музично-драматургічного дійства у прем’єрі опери Юлія Мейтуса «Украдене щастя» за однойменною драмою І. Франка.

Одна з найкращих сучасних українських опер – «Украдене щастя» на лібрето М. Рильського – була вперше поставлена у 1960 році у Львові та відтоді стала справжньою репертуарною окрасою оперних театрів України. У музиці Ю. Мейтуса геніальний витвір І. Франка знайшов надзвичайно тонке та глибоке відтворення як у сенсі розкриття психології людських відносин, змалюванні яскравих індивідуальних характеристик головних героїв драми, так і в майстерному використанні національного музичного фольклору – від його симфонічного переосмислення до прямого цитування народних мелодій.

В опері задіяні кращі творчі сили хмельницької філармонії, а також запрошені вокалісти зі Львова. Постановником виступить вже знайомий хмельничанам за минулими оперними виставами талановитий режисер Івано-Франківського Академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. І. Франка Орест Пастух, який разом з диригентомТарасом Мартиником представлятимеоригінальний сучасний погляд на українську класику.

Запрошуємо Вас на прем’єру!

Участь беруть:

Академічний симфонічний оркестр Хмельницької обласної філармонії

(художній керівник та головний диригент заслужений діяч мистецтв України Сергій Леонов)

Хор та балет Академічного ансамблю пісні і танцю «Козаки Поділля»(художній керівник та головний диригент – народний артист України Микола Балема)

Солісти:

Микола Задорожний – Ігор Кузьмич (тенор, м. Львів)

Анна, його дружина – заслужена артистка України Фатіма Чергіндзія(сопрано)

Михайло Гурман – Степан Дробіт (баритон)

Олекса Бабич - Казимир Місюренко (баритон)

Настя – лауреат міжнародного конкурсу Тетяна Вахновська (меццо-сопрано, м. Львів)

Війт – Руслан Фандуль (бас)

Перша жінка – заслужена артистка України Олена Леонова (сопрано)

Друга жінка – Олена Урбанович (контральто)

Парубок – Андрій Морголя (баритон)

Корчмар – Григорій Бойчук (тенор)

 

Диригент-постановник – Тарас Мартиник

Режисер-постановник – Орест Пастух

Художник-постановник – Олена Янчук

Помічник режисера – Степан Дробіт

Хормейстер – Катерина Дробіт

Балетмейстери – заслужена артистка України Олена Єфімчук,

Сергій Качуринець