28 квітня на пішохідній частині вулиці Проскурівської відбудеться відкриття літнього туристичного сезону 2017 у м.Хмельницькому.

Мета: популяризація історії та культури міста Хмельницького, залучення мешканців міста, насамперед дітей та молоді, до її вивчення, активізація роботи музеїв, художніх  галерей щодо формування позитивного культурного іміджу міста.

Відкриття туристичного сезону цьогоріч буде продовжувати тему минулого року «Відкрий своє місто. Історія друга». Серед заходів свята – інсталяція «Піраміди», фотовиставка «Місто, яке люблю», музейний куточок Проскурова, найбільша картина міста «Романтичний Хмельницький», перша автобусна екскурсія містом Хмельницьким, поштова акція «Надішли листівку з видом рідного міста», проект «Говорять старовинні будівлі», живі скульптури, ретро-показ німого кіно, анонсування фестивального календаря 2017 року, театральний перформенс «Місто дітей».

Заходи аж ніяк не повторюють минулорічні і відбудуться у сучасній формі подачі інформації. Інсталяція «Піраміди» має за мету показати, скільки цікавих пізнавальних для туристів об’єктів має наше місто. Вони і є його культурною пірамідою. Міські музеї: музей-студія фотомистецтва та музей історії міста винесуть свої експозиції за межі своїх приміщень. У цей день всі бажаючі можуть побувати на екскурсії містом, яка вперше відбуватиметься  ексклюзивним автобусом.

Цікавинкою буде поштова акція просто неба, в якій кожний зможе запросити до міста свою рідню, друзів, дітей, а також просто нагадати про місто, в якому вони народилися, і яке завжди на них чекає. В рамках туристичного сезону управлінням культури і туризму втілюється у життя проект «Говорять стародавні будівлі», який передбачений міською Програмою «50 кроків, що змінять місто», а також  ретро-показ кіно так, як це відбувалося у далекі 80-ті XIX століття.

Традиційно, хмельничани дізнаються про фестивалі, які відбудуться протягом 2017 року. Крім того, відкриття туристичного сезону проходитиме в один день з міжнародним фестивалем народної хореографії імені В.Глушенкова, в якому цьогоріч візьмуть участь понад 15 танцювальних колективів з Сербії, Румунії, Турції та різних міст та областей України. Тож, на фінал всіх чекає великий концерт запальних народних танців світу.

Всі заходи безкоштовні та відбуватимуться просто неба безпосередньо на вулиці Проскурівській та на великій сцені біля кінотеатру імені Т.Шевченка.

Управління культури і туризму прагне залучити до відкриття турсезону різні установи та громадські організації, а головне – переконати хмельничан, що Хмельницький – це місто, що має свою неповторну історію, яку потрібно знати та досліджувати, а також різні об’єкти-цікавинки та мистецькі заходи.

Тож, всіх закликаємо: “Любімо свій Хмельницький, примножуймо його культурні традиції! Відкриймо для себе своє місто, а місто – світові!”

Довідка:

Туристичний сезон у місті Хмельницькому відкривається з 2009 року щорічно навесні та включає різноманітні пізнавальні заходи.