У Хмельницькому хворим дітям допомогти може кожен (Фото)

Всеукраїнська акція донорства «Допомогти може кожен» у Хмельницькому проходила з 1-го по 4-те грудня. У другій акції в нашому місті участь взяли 22 людини.

Попередньо щоб взяти участь у акції було зареєстровано 33 людини.
Всеукраїнська акція, ініціатором якої є ВМГО «ФРІ» (Фундація Регіональних Ініціатив) має на меті привернути увагу населення України до проблем донорства та поширити донорство серед громадян щоб таким чином допомогти тим, хто цього потребує. У Хмельницькому ініціативу на проведення акції взяла на себе молода хмельницька активістка Аліса Ленська.
«Влітку я була у таборі ФРІ. Віктрія Бибель там придумала цю акцію. Вона там зібрала координаторів з усіх міст і знайшла мене. Так я стала координатором у Хмельницькому»,  – розповідає про виникнення ідеї організатор акції у нашому місті Аліса Ленська.

Після того дівчина уже двічі у нашому місті проводила акцію «Допомогти може кожен». Першого разу ще жовтні цього року допомогти дітям погодилося майже 30 небайдужих хмельничан. 1 грудня акція була запущена вдруге.
Кожен, хто виявив бажання стати донором крові для дітей, які лікуються в гематологічному відділенні Хмельницької обласної лікарні, мав пройти ряд процедур. Реєстрація, перевірка на групу крові та рівень гемоглобіну, перевірка стану організму  в цілому, вимірювання тиску і експрес-опитування лікарів про історію хвороб. Перед самою здачею крові – обов’язкова процедура – поїдання печива та розпиття солодкого чаю. Далі на вас одягають халат (тапочки 45 розміру видають одразу, коли ви тільки приходите) і ви готові стати донором. Сама здача крові займає не більше 10 хвилин. А от попередні процедури можуть затягнутися на декілька годин.

«Колись прочитала, що здавати кров корисно, тому відтоді двічі на рік проходжу цю процедуру. Лікарі запевняють, що так кров очищується. Разом із тим допомагаю іншим», – розповідає донор Олена.

Після здачі крові кожному донору надається довідка про пільги та 32 грн. До речі, згідно з довідкою, донор має право на вихідний у день здачі крові та ще один, який може використати упродовж року після процедури донорства.