У Хмельницькому продовжують займатися впровадженням енергоменеджменту в навчальних закладах (Фото)

Чергове зібрання з приводу впровадження енергоменеджменту в навчальний процес відбулося вчора. Першими результатами поділилися організатори проекту за круглим столом на тему: «Впровадження неформальної освіти в сфері енергоефективності для навчальних закладів Хмельницького».
Захід організувала ГО «Хмельницький молодіжний клуб розвитку» в рамках міжнародного грантового проекту «ЕСКОМ» (Енергоефективність: Створення коаліцій на місцях), що впроваджується ЄС в 4-х країнах Східної Європи (Грузії, Вірменії, Молдові та Україні).
У засіданні «круглого столу» взяли участь працівники відділу енергоменеджменту міської ради, учні та студенти навчальних закладів міста.

«Школа муніципального енергоменеджменту в навчальних закладах» стане новим етапом в роботі активістів громадської організації.
Нагадаємо, що педагогів навчальних закладів навчатимуть, як берегти і ефективно використовувати енергетичні ресурси, а ті в свою чергу передаватимуть знання дітям. Навчання у школі муніципального енергоменеджменту триватиме впродовж вересня-жовтня цього року.
Цікаво, що один навчальний заклад в рік витрачає більше ніж мільйон гривень на комунальні потреби. Після проведення циклу заходів з енергозбереження, цифру можна скоротити на 30%.

Під час «круглого столу» були представлені результати дослідження з наявного рівня знань учнів та студентів Хмельницького в сфері енергоефективності та енергозбереження. Анкетування проводилося у навчальних закладах міст.
Загалом було виготовлено 1000 анкет, з яких 761 опрацьовано. Наймолодшому учаснику опитування 13 років, найстаршому – 22.
Менеджер проекту Артур Кокаревич розповів, що результати проведеного анкетування свідчать про низьку обізнаність школярів і студентів у питаннях енергоефективності та енергозбереження.
У той ж час студентська та учнівська молодь наголосили й на проблемах. Найбільша – холод у приміщеннях навчальних закладів.

Нагадаємо, що організатори заходу запланували широкомасштабну інформаційно-роз’яснювальну кампанію: проводитиметься робота з розробки рекомендацій з впровадження в навчальних закладах міста, освіти у сфері енергоефективності; буде сформована робоча група з розробки спеціалізованого навчального посібника для учнів та студентів у сфері енергозбереження (планують випустити до 1 вересня цього року). На круглому столі учасники зробили корективи у інформаційне наповнення посібника. Зокрема, наголосили, що у ньому має також розміщуватися інформація про енергозбереження у побуті. Добавлять у нього також малюнки та схеми.
Планують ввести факультативний курс чи виховну годину з енергозбереження та залучати дітей до виконання практичних завдань.