У Хмельницькому відбулася акція «Скажи «ні» зарплаті в конверті» (Фото, Відео)

Захід відбувся за ініціативи управління Пенсійного фонду та за підтримки міської ради.

Захід відбувся за ініціативи управління Пенсійного фонду та за підтримки міської ради.
Активну роботу у сфері легалізації «тіньової» зайнятості населення та «тіньової» заробітної плати проводить управління Пенсійного фонду.
Працівники управління проводять обстеження суб'єктів господарювання, що порушують трудове законодавство, за місцем здійснення діяльності, а також роз'яснювальну роботу про важливість і переваги офіційного працевлаштування.
Сьогодні, 18 листопада, працівниками Пенсійного фонду був проведений захід, щодо недопущення зарплати «в конвертах».
Представники влади та управління закликають відмовитися від «тіньової» заробітної плати як роботодавців так і працівників підприємств та організацій.
Учасники акції «Скажи «ні» зарплаті в конверті» пройшлися центральною вулицею міста – Проскурівською з плакатами та інформаційними листівками аби привернути увагу до цієї проблеми.
Акція проходила з метою закликати хмельничан зробити крок назустріч суспільству – легалізувавши зайнятість населення та відмовившись від зарплати «в конвертах».
Перший заступник начальника управління Пенсійного фонду у Хмельницькому Марія Лужанінова підкреслює, що їх регулярна робота, щодо цієї проблеми, яка існує у Хмельницькому, уже має свої результати. Статистика фіскальної служби тому підтвердження.
На сьогоднішній день, починаючи з квітня місяця, за її словами зареєстровано більше тисячі приватних підприємств.

 «Ми розпочали регулярну роботу комісії в рамках щотижневих бесід з роботодавцями і це в напрямку роз’яснення трудового законодавства. Ми надаємо роз’яснення в Пенсійному законодавству. Законодавство роз’яснює й Управління праці та державна податкова інспекція. Вони надають міні-правову допомогу підприємцю в стислому варіанті. А саме: як реєструвати найманих працівників, в якому ключі вони можуть працювати та головне, аби усі їхні дії були в правовому колі», - розповіла Марія Лужанінова.
Начальник управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради Словян Воронецький зауважує, що 50 % працівників Хмельницького працюють офіційно не влаштованими. А це означає, що усі ті кошти, які сплачувалися б у вигляді податків не додаються до місцевого бюджету. Як наслідок місто втрачає кошти, які могли бути залученими в різних сферах життєдіяльності.

Читайте також: На Хмельниччині легалізовано працю 3894 громадян