Великдень 2017: що треба знати про Страсний тиждень

Страсний тиждень у православних християн починається 10 квітня і завершиться 15 квітня святом Світлого Христового Воскресіння.

Страсний тиждень (Седмиця) - останні шість днів перед Великоднем. Кожен з цих днів присвячений одному з євангельських подій: проповіді Ісуса в останні дні його земного життя, Таємної Вечері, зради Іуди, суду над Господом, його розп'яття, Страждань, хресної смерті й поховання.

Якщо в минулі шість тижнів Великого посту віруючі покаянням, постом і молитвою готували своє серце до зустрічі з Христом, то в Страсну седмицю увагу християн перемикається з власних гріхів на усвідомлення жертви, яка була принесена на голгофі заради порятунку людства.

У перші три дні Страсного тижня проходять літургії Передосвячених дарів, у середу в останній раз читається молитва Єфрема Сирина, в цей же день ввечері віряни намагаються висповідатися, щоб вранці у Великий четвер причаститися.

Великий Четвер - день спогаду Таємної Вечері, на якій Христос встановив таїнство Причастя.

Страсна п'ятниця - вважається самим скорботним днем ​​церковного року. Напередодні ввечері в храмі проходить особлива служба, на якій читаються дванадцять фрагментів з Євангелій, що розповідають про ті страждання, яких зазнав Христос в останні години свого земного життя. За традицією днем ​​в п'ятницю, в годину смерті Ісуса, здійснюється винесення Плащаниці, а ввечері - поховання Плащаниці.

Велика субота - останній день Страсного тижня, який наповнений одночасно і сумом і радістю. Тіло Христове ще у гробі, сам він - крушить ворота пекла, а попереду - вже ось-ось - його воскресіння, перемога життя над смертю.