На Хмельниччині виробники «Фінляндії» та «Єльцина» очікують на вирок суду

На Хмельниччині припинена робота підпільного цеху з виготовлення фальсифікованого алкоголю, правопорушники чекають на вирок суду.

Працівники прокуратури назбирали повну доказову базу щодо виготовлення та продажу групою чоловіків фальсифікованого алкоголю. Наразі всі документи передано у суд. Правопорушникам загрожує  позбавлення волі на строк від 5 до 10 років із застосуванням спеціальної конфіскації.

Нагадаємо, що з метою отримання стабільних незаконних прибутків, житель Кам’янець-Подільського району в лютому 2017 року створив стійку злочинну групу, до складу якої залучив ще двох осіб.

Відповідно до розподілу обов’язків між учасниками угрупування, організатор та один з членів групи закупляли сировину та продавали готову продукцію замовникам, а ще один зловмисник безпосередньо здійснював виготовлення фальсифікату в орендованих у м. Кам’янці-Подільському нежитлових приміщеннях, обладнаних під цехи.

Упродовж п’яти місяців учасники злочинної групи, використовуючи спеціальне обладнання, виготовляли алкогольну продукцію під виглядом коньяку та горілки марок «Пшенична», «Фінляндія» та «Єльцин».

У подальшому, з використанням новітніх можливостей комунікації та мережі Інтернет, ділки реалізовували виготовлену продукцію через кур’єрські відділення «Нової Пошти», «Ін Тайм» та «Делівері» жителям різних регіонів України.

Незважаючи на методи конспірації, постійну зміну приміщень, де виготовлявся фальсифікат, діяльність групи викрито та припинено. Під час проведення санкціонованих обшуків виявлено та вилучено продукцію та обладнання на загальну суму близько мільйона гривень.

З урахуванням додатково отриманих у кримінальному провадженні доказів у листопаді 2017 року зазначеним особам повідомлено остаточну підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 204, ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 204, ч. 3 ст. 28 ч. 3 ст. 204 Кримінального кодексу України (незаконне виготовлення, зберігання, збут та транспортування з метою збуту підакцизних товарів, вчинене організованою групою, шляхом відкриття підпільного цеху з використанням обладнання, що забезпечує масове виробництво таких товарів, з недоброякісної сировини, що становлять загрозу для життя і здоров’я людей).

Під час слідства один з учасників групи в повному обсязі визнав свою вину, щиро покаявся та активно сприяв розкриттю злочину.