Хмельницька міськрада через апеляцію домагатиметься стягнення 470 тисяч гривень з Миколаїва

Верховний суд направив у Тернопільський апеляційний суд апеляційну скаргу Хмельницької міської ради, якій було відмовлено у прийнятті цивільного позову до екс-директора департаменту освіти та науки міськради Романа Миколаїва.

Повідомляє НГП.

Суть питання у тому, що 19 грудня 2018 року під час розгляду кримінальної справи щодо Миколаїва у Хмельницькому міськрайонному суді, представники Хмельницької міської ради та комунального підприємства по організації роботи міського пасажирського транспорту заявили цивільний позов до обвинуваченого колишнього чиновника. Він повинен відшкодувати вартість службового електромобіля Nissan Leaf, який вночі 29 травня минулого року, за його керуванням, потрапив у жахливу аварію і зазнав суттєвих ушкоджень.

Додамо, що у листопаді 2017 року хмельницькі комунальники купили цей електромобіль за 470 тис. грн.

"Пошкодження автомобіля не охоплюється складом кримінального правопорушення, а тому позовні вимоги про відшкодування такої шкоди не випливають із предявленого обвинувачення”, – відмовив у прийнятті до розгляду цивільного позову суддя Володимир Навроцький.

Міськрада не погодилася з цим і подала апеляцію до Хмельницького апеляційного суду. Однак 15 січня головуюча суддя Валентина Бондар заявила самовідвід, оскільки член її сім’ї є учасником кримінального провадження щодо Миколаїва.

Після цього справу направили на повторний перерозподіл, але його не вдалося успішно провести.

В ухвалі Верховного суду говориться, що протокол щодо неможливості автоматизованого розподілу судової справи між суддями Хмельницького апеляційного суду від 16 січня 2019 року свідчить про те, що визначення складу колегії суддів для розгляду вказаного кримінального провадження не відбулося, через відсутність потрібної кількості суддів.

Наразі в судовій палаті з розгляду кримінальних справ Хмельницького апеляційного суду працює вісім суддів, п’ять з яких раніше брали участь у цьому кримінальному провадженні на стадії досудового розслідування і в силу  ст. 76 КПК наразі не мають права брати участі у ньому, а троє суддів, які були визначені для розгляду апеляційної скарги Хмельницької міської ради, до початку апеляційного розгляду задовольнили самовідвід судді – головуючої у справі.

Отже, залучити до розгляду суддів Хмельницького апеляційного суду, в яких визначена цивільна спеціалізація, згідно з вимогами закону, неможливо, тому розгляд апеляційної скарги міськради передали Тернопільському апеляційному суду.

Читайте також: Справа Миколаїва: суд залишив під вартою екс-чиновника та не прийняв позов щодо розбитого електрокару