Верховна Рада України підтримала законопроект "Про власність у багатоквартирному будинку". За відповідне рішення проголосувало 256 народних депутатів.
Метою проекту є вирішення проблем з реалізації права власності у багатоквартирному будинку, пов’язаних з необхідністю створення умов для ефективної експлуатації та утримання спільного майна багатоквартирних будинків, а також визначення альтернативних методів управління.
Планується запровадження у кожному багатоквартирному будинку інституціональних можливостей для представництва інтересів всіх співвласників, визначення простої та кваліфікованої більшості голосів співвласників для прийняття рішень щодо розпорядження та управління спільним майном у багатоквартирному будинку, впровадження принципу пропорційності голосів співвласників відповідно до їхньої частки у спільному майні та процедури письмового опитування водночас із процедурою скликання загальних зборів, визначення альтернативних моделей управління спільним майном у багатоквартирному будинку, а також визначення порядку розподілу витрат на утримання спільного майна та відповідальності співвласників багатоквартирного будинку.
За словами Гройсмана, "ЖЕКи повинні залишатись в минулому, бо вони рудимент совдепівської системи поборів".