В даний час ціни на електроенергію не стоять на місці, вони дедалі ростуть. У сучасному світі більшість країн стрімко розвивають і вивчають альтернативні джерела отримання електричної енергії.

Ідея використання енергії сонця як джерела електрики з'явилася дуже давно. У 70-х роках минулого століття були розроблені технології, завдяки яким цю ідею змогли реалізувати. У сонячних батареях світло, що виходить від сонця, концентрується і перетворюється в енергію. Незважаючи на високу вартість обладнання, сонячні електростанції — це найкращий варіант енергопостачання не лише великих міст, але і сільських місцевостей, де прокладка кабелів ускладнена і дорога.

Гідроелектростанції – це поновлюване джерело електроенергії. Падаюча вода на станції використовується в якості рухової сили, яка обертає турбіни, а управління потоком води здійснюється за допомогою дамби. Ще одна не менш важлива перевага гідростанції – це відсутність шкідливих викидів в атмосферу. У всьому світі приблизно 20% електроенергії виробляють саме гідроелектростанції.

Біологічні відходи деяких видів промисловості також використовують як паливо на теплоелектростанціях для вироблення енергії. Відходи сільського господарства, деревообробної промисловості, сміття і деякі зернові культури спалюють разом з вугіллям на ТЕС. При спалюванні біомаси виділяється діоксид вуглецю, але, незважаючи на цей недолік, біопаливо вважається «вуглецево нейтральним».

У 1970-му році під час нафтової кризи до вітряних електростанцій виріс великий інтерес. Генерація електрики в турбінах відбувається під час обертання вітром гігантських лопатей, підключених до генератора. Будівництво великих вітряних електростанцій може цілком забезпечити електрикою всі енергопотреби людства, але капіталовкладення в будівництво електростанцій даного виду великі і не окупаються дуже швидко.

Ядерна енергія є альтернативою викопному паливу. Виділення енергії відбувається в процесі ядерного розпаду, що проводиться на спеціалізованих станціях. Країни, в яких немає копалин, використовують атомні електростанції як основне джерело видобутку електроенергії. У всьому світі 17% електроенергії виробляється саме на атомних електростанціях. Головне в роботі АЕС – це безпека. В даний час всі атомні станції обладнані сучасними системами безпеки, які контролюють і запобігають радіоактивні викиди і плавлення ядра в процесі розпаду.

Технічний прогрес не стоїть на місці і в недалекому майбутньому альтернативних джерел одержання електроенергії стане ще більше, наприклад отримання енергії сонця зі супутників, що знаходяться в космосі або з обертання чорних дірок.

Отримати консультацію або купити обладнання для сонячної електростанції в компанії ЕКО ЕНЕРГІЯ ® за адресою: м.Івано-Франківськ, вул.Гетьмана Мазепи, 72.