Сувеніри є важливою частиною соціальних відносин всередині будь-якого суспільства. З цієї причини, при правильному підході, сувеніри можуть стати ефективним бізнес-інструментом. Якісні українські сувеніри, упаковані за всіма правилами і культурних традицій, може послужити остаточним аргументом, який схилить вашого європейського партнера до підписання взаємовигідного контракту.

Європейці, пунктуальні, педантичні, прагматичні і говорять по справі. Ділові сувеніри не поширені в Європі, і вони відносяться до них з підозрою. Коли вибираєте сувенір для подарунка, не варто вибирати дорогі речі - це може бути сприйняте як «небажаний вплив» або чого ще гірше, буде сприйнята як хабар. Із цієї причини вартість подарунка не повинна перевищувати 100EUR.

Що не варто дарувати європейцеві

Українські сувеніри

Українські сувеніри

Незважаючи на те, що у нас алкоголь вважається підходящим подарунком в бізнесі, європейцеві його варто дарувати в тому випадку, якщо Ви точно впевнені, що подібний подарунок буде добре прийнятий. Завжди є ризик, що партнер, якому ви плануєте зробити подібний презент, негативно ставиться до алкоголю. Як результат, всі старання і витрати приведуть лише до негативного результату.

Сувеніри з логотипом Вашої компанії - це дуже поганий подарунок для європейця, так-як подібний сувенір буде сприйнятий як спроба дешевої реклами. Ще одним поганим подарунком будуть особисті речі, такі як одяг або парфум. Особливо цього не люблять британці і німці, оскільки вони вважають це привілеєм сім'ї та друзів. З цієї причини вишиванка є невдалим подарунком для європейця.

Що можна подарувати європейцеві

Українські сувеніри

Українські сувеніри

Відмінним вибором можуть стати сувеніри, пов'язані зі сферою діяльності Вашої компанії, особливо це цінують німці. Якщо ж зробити подібний подарунок становить проблему через специфіку діяльності - найкращим варіантом будуть, українські сувеніри. Європейці дуже тепло ставляться до подарунків з національним колоритом. З цієї причини будь-які українські сувеніри, будуть безпрограшним варіантом. Якщо бути більш конкретними то прекрасним подарунком будуть служити: розписні тарілки (з київською або петриківським розписом), глиняний посуд (за умови що Ваш партнер пересувається на власному авто або приватному літаку), декоративні панно з автентичними мотивами та українські рушники.

Будемо сподівається що наші поради щодо вибору сувенірів стануть Вам корисні.

Також пропонуємо ознайомитися з ще однією цікавою статтею про українських сувенірах - Українська розпис: від козацької зброї до дизайнерських суконь