Спорт – це краса, а значить, естетичним фактором також не можна нехтувати. Футбольні спортивні костюми викликають у вболівальників бажання зайнятися фізкультурою, стати такими ж красивими, спритними і умілими, як спортсмени. Але не одними змаганнями живуть спортсмени. Їх насичені будні тренуваннями. Для підготовки до матчів створюють спеціальний одяг для футбольних тренувань. Вона відрізняється зовнішнім виглядом від ігрової форми. Тренувальні костюми не так яскраві і барвисті, як одяг для футболу, але не поступаються ігровій формі в практичності і надійності.

Стандартний одяг

Форма спортсмена, яку пропонує магазин Soccerlife, не обмежує руху під час бігу. Також вона незалежно від погодних умов закликає забезпечити комфорт. Досягти всіх цілей одним комплектом форми неможливо. Гравець має в наборі кілька видів спортивного одягу. Комплект підходить для різних умов роботи. Основні зовнішні відмінності стосуються довжини рукава:

У теплу пору використовуються футболки з коротким рукавом.

У холодну пору застосовують сорочки з довгим рукавом.

Інші особливості полягають в кількості шарів матеріалу, складі і структурі тканини. Все це дозволяє:

Регулювати тепловіддачу. Зберігати або ж віддавати надлишкове тепло.

Поглинати вологу (піт) з тіла і з мінімальними перешкодами випаровувати.

Відштовхувати воду при наявності опадів. Цьому сприяє використання синтетичної тканини.

Мати маленьку вагу.

Форма виготовляється із зносостійких матеріалів. Адже футболісти падають, здійснюючи підкати. І якщо контакт з травою щадний, то синтетичний газон «спалює» тканину.

Матеріал повинен володіти вологовідштовхуючими властивостями (не вбирати рідину при потінні і опадах).

Змагатися навантаженнями з футболкою можуть гетри. Якщо верхня частина форми потерпає від надмірних розтягувань, то нижня – від ударів бутсами. Також гетри випробовують на міцність за допомогою шипів.

Синтетика, наприклад, поліестер або спандекс, використовується для контролю над вологою і для того, щоб гетри розтягувалися. Традиційні матеріали, такі як бавовна, м'якше і тепліше синтетики. Матеріал футбольних гетр змішаний: синтетичний і натуральний в різних пропорціях.

Особливої уваги заслуговує футбольний костюм воротаря. Як ніякому іншому гравцеві, голкіперу доводиться падати. Крім підвищеної зносостійкості, футбольний костюм воротаря має і захисні функції. Адже голкіпер схильний падінь після стрибків і частих зіткнень з суперниками. Уникати важких травм допомагає воротарський костюм для футболу. При його пошитті використовується піноматеріал, з якого виготовляються спеціальні вставки светри. Аналогічна захист вшивається в штани або труси захисника воріт.