Сходи — необхідний конструктивний елемент будинку, в якому є другий поверх або горище. Здавалося б, немає нічого простішого, ніж підібрати надійну і привабливу модель за прийнятною ціною. Однак переглядаючи численні каталоги або сторінки сайтів компаній-постачальників, ми тільки все більше губимося в різноманітних назвах колекцій і конструктивних елементів.

Ця стаття покликана впорядкувати всю ту інформацію, яка по частинках розкидана в безмежному просторі Інтернету і швидше визначитися з тим, яка ж сходи вам необхідна.

Вам варто придбати сходи від Авангард-Майстер, якщо ви шукаєте сходи, які дійсно є еталоном досконалості!

Матеріали виготовлення сходів

Для початку варто визначитися з матеріалом, з якого повинні бути зроблені ваші майбутні сходи. Якщо інтер'єр вашого будинку виконаний в класичному, екологічному або кантрі-стилі, вам підійдуть сходи, повністю зроблені з дерева. Цей красивий натуральний матеріал створить тепло і затишок у вашому домі і підкреслить статус його власника. Дерев'яні сходи — символ стабільності, надійності і довговічності. Нерідко ступені кріпляться на бетонній основі, а самі сходи прикрашаються куванням або каменем.

У більш демократичних і сучасних інтер'єрах прекрасно буде виглядати комбіновані сходи з дерева і металу. Дерев'яні сходи і металевий стовп-опора або вертикальні стійки перил створюють цікаву і при цьому універсальну комбінацію, яка буде відмінно поєднуватися з більшістю інтер'єрних рішень.

Нарешті, існують сходи, що поєднують в собі метал, скло або полімерні матеріали, незмінно асоціюються зі стилем хай-тек. Наявність скляних елементів дарує таким сходам відчуття легкості і невагомості, а якщо в них буде присутній підсвічування, то такі моделі вразять уяву навіть досвідчених дизайнерів. Такі сходи навряд чи створять у вашому будинку спокій і затишок, проте стануть яскравому стильовим акцентом в приміщенні і приведуть у захват всіх ваших гостей.

За конструкцією сходи діляться на маршові і гвинтові.

Маршові сходи бувають прямими і поворотними. Останні складаються з декількох маршів, розділених майданчиками або забіжними ступенями. Як правило, марш включає не менше трьох і не більше 15 ступенів.

Основною перевагою маршових сходів є її надійність. Маршові сходи зазвичай займають багато місця, і це потрібно враховувати при їх виборі.

Там, де необхідно економити простір, встановлюють гвинтові сходи. В якості опори для таких сходів часто використовується стовп, який може бути виконаний з дерева або металу. Такі сходи можуть служити не тільки конструктивним елементом приміщення, але і органічною частиною його стилю.