Випаровування на склі автомобіля може виявитися небезпечним для здоров'я і для гаманця. Розповідаємо, як цього уникнути, а заодно розвінчуємо ряд міфів, якими повниться інтернет.

Як правило, скла запотівають при нульовий температурі навколишнього повітря. Не менш небезпечне явище, обмерзання скла зсередини, зазвичай відбувається при значно нижчих температурах.

Вигідно придбати ефективний водовідштовхувальний спрей для автомобіля ви можете вже зараз в інтернет-магазині компанії НаноМаркет!

Вогкість в салоні автомобіля заводиться з різних причин, але найчастіше — від вологи, яку приносять на одязі і взутті водій і пасажири. Звідси порада: перед посадкою в машину гарненько струсіть з себе сніг. Втім, нерідко буває, що ефект запотівання викликаний технічною несправністю або неправильним обслуговуванням автомобіля. Наприклад, засмічений повітряний фільтр погіршує подачу свіжого повітря в салон, що сприяє запотіванню. Щоб цього не допустити, частіше міняйте салонний фільтр.

Чому виникає вогкість в салоні авто?

1. Повітря повинно не тільки надходити в салон, але і безперешкодно виходити назовні. Перевірте, чи все в порядку з вентиляційними отворами в багажному відділенні автомобіля і клапанами випуску повітря, зазвичай вони розташовані під бампером.

2. Провокувати запотівання можуть і забиті сливи короба повітропритоку (так називається відсік, розташований під повідками двірників, з якого у переважної більшості автомобілів відбувається забір повітря в обігрівач). Якщо потрапила туди волога не зливається, то будуть потіти вікна і «гнити» механізм склоочисника.

3. Якщо автомобіль оснащений кондиціонером, слід перевірити і трубку зливу конденсату з випарника. Якщо вона забита, то вологість в салоні буде вище норми. Люк в даху повинен герметично закриватися. Те ж саме стосується і двері багажного відділення. Якщо герметичність порушена, волога може проникати в салон, що також призводить до запотівання скла.

4. При запотіванні скла слід перевірити, чи не включений режим рециркуляції і не зламався привід заслінки рециркуляції. При відсутності припливу свіжого повітря скла будуть інтенсивно пітніти.

Однак буває і так, що скла потіють і на повністю справній машині. Тоді радимо спробувати наступне - з метою профілактики застосовуйте спеціальний водовідштовхувальний спрей для автомобіля. Це і є кращий спосіб.

Як не допустити запотівання скла?

Давайте розберемось, як правильно боротися із запотіванням скла в авто.

1. Видалити вологу з гумових коритець на підлозі. Це можна зробити за допомогою ганчірки, газети або звичайним сніжком — покладіть його на підлогу, і сніг вбере вологу.

У продажу можна знайти спеціальні автопамперси. За результатами випробувань, такий килимок утримує до 300 мл води.

3. В цілому знизити вологість в салоні можна за допомогою осушувача повітря. З цим впорається силікагель або звичайний наповнювач для котячих туалетів. Заповніть гранулами старий носок і покладіть на підлогу автомобіля — вологість повітря знизиться.