Цегла — це традиційний матеріал для зведення стін житлового будинку, міжкімнатних перегородок і т. д.

Обрана цегла м150 гарантує міцність та надійність конструкції, проте треба звернути увагу ще й на розчин для кладки.

Види розчинів для кладки та їх склад

Матеріал складається із заповнювача та в’яжучого елемента, у ролі другого можуть виступати вапно чи цемент. Залежно від типу речовини розрізняють наступні види:

  • вапняковий — складається з вапняного тіста, піску та негашеного вапна. Відрізняється гарною теплоізоляцією та пластичністю, проте має невисоку міцність;
  • цементно-вапняковий — пластичний розчин, має підвищений рівень міцності;
  • цементний — робиться з піску та цементу. Маса є найміцнішою, проте у неї низька пластичність. Щоб змінити це, досвідчені каменярі додають трохи прального порошку.

Вибір робиться на основі вподобань, а також вимог, що висуваються до будови в цілому.

Пропорції матеріалів для приготування розчину та вимоги до них

Питання правильного приготування розчину для кладки цегли вимагає не тільки точного внесення компонентів, але й правильного підбору матеріалів. В основному це стосується чистоти.

Пісок має бути з мінімальними органічними та грязьовими вкрапленнями. Те ж саме стосується і води, проте також грає роль її жорсткість та вміст солей. Більш раціонально використовувати водопровідну воду з колодязя та свердловини.

Найчастіше приблизне співвідношення можна знайти на упаковці з піском, вапном та цементом, проте на якість такого розчину впливають деякі фактори:

  • марка цементної суміші, адже це основний матеріал. Зазвичай це М400 або М500;
  • маркування ЦПС;
  • орієнтовне навантаження, що буде на готовій конструкції;
  • висотність забудови;
  • умови експлуатування.

Цементно-піщаний (цемент: пісок) розчин є універсальним, використовується для кладки фундаменту у насиченому водою ґрунті. Використовують наступні пропорції: для М500 — 1:4, а для М400 — 1:3.

Цементно-вапняний піщаний розчин (цемент: вапно: пісок) стане в пригоді для кладки стін, а також фундаменту у сухих ґрунтах.

Для нього наступні пропорції: М500 — 1:2/10:3, М400 — 1:1-3/10:3-4, М300 — 1:2/10:3,5.

У обох випадках суміш ретельно змішується, що також впливає на рівень міцності. Чим скоріше завершиться процес перемішування, тим більш пористою вийде маса, що призведе до мінімальної стійкості.

Аби розчин для кладки цегли був ідеальним, рекомендується дотримуватися наступної формули: периметр майбутньої будівлі помножити на висоту та товщину, від отриманого результату відняти об’єм дверей та вікон та помножити готове число на 0,2-0,3.