Навчити дитину любити книги непросто. Навіть багато з  дорослих часто віддають перевагу перегляду фільмів або серіалів, цілком усвідомлюючи користь літератури.

Кілька порад для батьків

Правильно вибирайте книги. Вони повинні відповідати віку дитини. Якщо малюкові чотири, книги для дітей 6 7 років його навряд чи зацікавлять — вони можуть здатися занадто складними та затягнутими.

Пам'ятайте, що користь приносять не тільки класичні твори, розвиваюча або освітня література. Будь-яка книга сприяє розширенню словникового запасу, грамотної мови, розвитку фантазії та логічного мислення. Тому намагайтеся знайти сюжет, який буде в першу чергу цікавим дитині. Це можуть бути книги самих різних жанрів: детективи, пригоди, казкова фантастика і т.п.

Не тисніть на дитину. Книги не повинні викликати у неї поганих асоціацій. Спробуйте зацікавити переказом будь-якого сюжету. Ще краще — почніть читати книгу вголос. Робіть паузи в цікавих місцях. Це стимулює дитину самостійно відкрити книгу, щоб дізнатися продовження.

Можна запропонувати дитині прочитати книгу, за мотивами якої знято її улюблений мультик або фільм. Наприклад, «Аліса в країні чудес» або «Малюк і Карлсон, який живе на даху». Діти краще сприймають книги, з героями яких вони вже знайомі.

При покупці звертайте увагу на оформлення. Обкладинка повинна бути яскравою і привабливою. Перевагою буде наявність в книзі картинок, особливо якщо дитина ще маленька. Шрифт не повинен бути надто дрібним. До того ж важливо, щоб на сторінці було якомога більше «повітря». Занадто «щільний» текст відлякує дитину, їй буде складніше його читати.

Чому важливо привчити дитину читати

Книги не тільки підвищують рівень грамотності та збільшують лексичний запас. Читання тренує пам'ять, здатність концентруватися. Занурення в інший світ дозволяє зняти стрес, що позитивно впливає на нервову систему.

Під час читання дитина по-своєму представляє зовнішність всіх героїв, обстановку, інтонації, міміку. Вона може приміряти на себе образи персонажів. Все це сприяє розвитку фантазії та творчих нахилів.

Діти, які багато читають, часто ростуть більш комунікабельними. Це легко пояснюється: книги розвивають усне мовлення, почуття гумору, впевненість у собі. Тому дитині простіше знаходити теми для розмови, заводити знайомства.

Читання сприяє навчанню. До того ж люди, які звикли багато читати, звичайно більш успішні в професійному плані.