Ще кілька десятків років тому про те різноманітності постільної білизни, що ми бачимо сьогодні, годі було й мріяти! Традиційні білі простирадла і підковдри, максимум - забарвлення в горошок або дрібну квіточку. А сьогодні ми бачимо вже не тільки найяскравіші кольори і цікаві принти, але навіть і малюнки 3D, і фотодрук. Однак при виборі постільної білизни потрібно враховувати не тільки дизайн і зовнішній вигляд, а й багато інших чинників. Як же правильно вибрати комплект для спальні? Розбираємося докладніше.

Починаємо з упаковки

Перше, на що варто звернути увагу, - це упаковка і етикетка вироби. Саме з них можна почерпнути максимум інформації про те, що заховано всередині. Сама упаковка повинна бути якісною. Уникайте купувати постільну білизну без бірок та етикеток, упаковане просто в поліетиленовий кульок, - можливо, воно вже було у вжитку? .. Дуже зручними вважаються упаковки у вигляді щільних «валізок» або сумок з ручкою на блискавки. Це підійде і на подарунок, і буде зручним при переїзді.

Етикетка повинна містити повну інформацію про вміст упаковки. Етикетка може кріпитися до упаковки, або бути пришитою до краю вироби в комплекті. В першу чергу, шукайте дані про фірму-виробника: найменування, юридична та фактична адреса, контактні дані. Потім шукайте інформацію про склад тканини, комплектації набору і розмірах кожного виробу. Не викидайте відразу ж етикетку або бірку, так як на ній є правила догляду, які допоможуть зберегти постільна білизна надовго.

Вибираємо матеріал

Цілком зрозуміло, що найкращими для постільної білизни, яке стикається зі шкірою, будуть натуральні тканини. В першу чергу, це бавовна і тканини, створені на його основі (бязь, батист, сатин та інші). Бавовняні матеріали будуть найдешевшими і досить міцними на кожен день, особливо бязь. Вибирайте більш щільну бавовну, щоб вонв прослужила довше. Батист буде занадто тонким, а ось сатинову білизну з благородним блиском підійде для особливих випадків.

З інших натуральних тканин добре зарекомендувало себе бамбукове полотно і віскоза (так званий «дерев'яний шовк»). Льон ідеально підійде для самих жарких літніх днів, але він дуже сильно мнеться. Натуральний шовк стане королівським вибором, але вони буде найдорожчим. Для зими можна підібрати тканини з високотехнологічної синтетики. Це фліс і мікрофібра, які зігріють в холоди і забезпечать м'якість і максимальний комфорт для тіла.

Щільність тканини

Крім самої натуральності нитки, важлива також і щільність тканини, вид плетіння. Від цього буде залежати її міцність, що тягнуться властивості (якщо це необхідно), а також зносостійкість і довговічність. Показником щільності матеріалу є кількість волокон на 1 квадратний сантиметр. Чи не кожен виробник вказує щільність на упаковці, етикетці або бирці. Тому якщо ця інформація є, це означає, що тканина дійсно якісна, і фірмі варто довіряти. Ось приблизні показники кожного виду тканини:

  • звичайний бавовна - 50-60 волокон на 1 квадратний сантиметр;
  • бязь - 70-80;
  • батист - близько 30;
  • сатин - 80;
  • перкаль - 90;
  • щільний натуральний шовк з матовою основою і глянсовим «обличчям» - від 200 волокон на 1 квадратний сантиметр.

Комплектація і розміри

Важливою також буде комплектація набору. Іноді вигідніше і розумніше купувати окремі предмети, якщо ви не маєте потребу в цілому наборі. Але все ж набагато естетичніше виглядають речі з єдиного комплекту з однаковим дизайном. Зазвичай в комплект входить простирадло, підодіяльник і наволочка. Якщо набір двоспальний, підковдр і наволочок може бути дві. Ось основні розміри, які зустрічаються у сучасних виробників постільної білизни:

  • односпальне (розміри можуть варіюватися, але вони мінімальні);
  • полуторне (від 15 0х 210 см до 160 х 220 см приблизно);
  • двоспальне (близько 175 х 210 см - 200 х 220 см);
  • розмір «євро» або так званий «King Size» (від 200 х 220 см до 220 х 240 см).