Серед безлічі доступних кріплень анкери з нержавіючої сталі заслуговують особливої ​​уваги. Це вироби, призначені для кріплення монолітної або перфорованої підкладки, широко використовуються в будівництві, а також в оздоблювальних та монтажних роботах. Напевно, кожен фахівець у своїй кар’єрі стикався з ситуацією, коли цанга анкер з нержавіючої сталі дозволяв йому набагато швидше закінчити роботу або вирішити проблему.   

Якір з нержавіючої сталі - що це?

Якір (або з'єднувач) - це кріплення, яке використовується для фіксації підкладки, найчастіше монолітне. Анкери також використовуються для кріплення:

  • підкладки з отворами (картата цегла, стельові блоки),

  • профілями та металевими конструкціями (решітки, поручні, балюстради),

  • машинами та іншими конструктивними та інженерними елементами, які потребують надійного, вкладання, наприклад, у бетон, цеглу або натуральний камінь.

Завдяки анкерам з нержавіючої сталі ви можете, наприклад, зміцнити ослаблену стіну або прикріпити до неї важкі елементи. Це стандартна операція в ситуації, коли у вас є підкладка з низькою навантажувальною здатністю або через її специфічність (порожні місця, низька щільність) неможливо використовувати звичайні дюбелі.

Анкери з нержавіючої сталі слід використовувати тільки для статичних навантажень, хоча на ринку є також якірні кріплення, які можуть працювати при динамічних навантаженнях - кожен раз це слід перевіряти у паспорті продукції.

Варто також додати, що існує два типи анкерів з нержавіючої сталі:

  • сегментовані,

  • хімічні. 

Обидва кріплення дуже легко і швидко встановлюються, тоді як останні користуються більшою популярністю через більшу доступність та універсальність використання.

Властивості анкерів з нержавіючої сталі

Анкери з нержавіючої сталі, як випливає з назви, виготовлені з нержавіючої сталі типу А2, тобто аустенітної сталі з переважним хімічним складом хрому. Це матеріал, що характеризується дуже високою стійкістю до процесу окислення, завдяки чому анкери не піддаються корозії навіть в умовах підвищеної вологості.

Анкери з нержавіючої сталі ідеально підходять для наземного та морського будівництва, а також для суднобудування. Багаторічна стійкість до корозії означає, що кріпильні елементи можуть забезпечити довговічність з'єднання протягом дуже тривалого часу, що в свою чергу позбавляє від необхідності ремонту, а головне - перетворюється на високий рівень безпеки для людей та обладнання.