Плавання є одним із найбільш універсальних тренувань для всього тіла. Цей вид спорту практично не має вікових обмежень і протипоказань, а от переваг для здоров’я у нього безліч. Не менш корисними заняття в басейні є для майбутніх мам. Адже вода допомагає підтримувати живіт та знімає тиск із хребта і тазу. Якщо ж ви новачок у цьому і ледве тримаєтеся на воді, то завдяки аквааеробіці, водному бігу та водній ходьбі вам навіть не доведеться плавати.

Щоб полегшити перебіг вагітності і підготувати тіло до майбутніх пологів, аквааеробіка для вагітних Львів буде найкращим рішенням, за яке ви потім самі собі неодноразово дякуватимете.

Переваги аквааеробіки для здоров’я

Регулярні фізичні вправи можуть допомогти майбутнім мамам зменшити біль у спині, уникнути запорів, сприяти здоровому набору ваги та зміцнити серце і кровоносні судини. Водні вправи мають ще більше потенційних переваг, які ви зможете відчути, відвідавши заняття в комплексі “Три Стихії”.

  • Зменшення навантаження на суглоби. Коли ваше тіло занурюється, вода витісняється, що створює силу плавучості. Що глибше ви занурюєтеся у воду, то більше “зменшується” ваша вага. Якщо зайти у воду до рівня грудей, то навантаження на суглоби зменшиться до 70%.

  • Зменшення набряків. Завдяки гідростатичному тиску на кінцівки багато вагітних відчувають, що набряки (затримка рідини) в ногах зменшуються після виходу з басейну. Що глибше ви зануритеся, то сильнішим буде ефект.

  • Ефект гідромасажу. Під час активних вправ у воді ви відчуєте сприятливий вплив занять у басейні на вашу шкіру та м’язи, тож зможете уникнути розтяжок і підтримувати в тонусі все тіло.

  • Підвищена підтримка. Якщо в останньому триместрі вагітності ваші об’єми значно збільшилися і ви почали відчувати, що стаєте незграбною і неповороткою, то у воді це враження повністю зникне. Адже вода забезпечує рідку підтримку, зменшуючи ймовірність травм. Багато жінок стверджують, що, займаючись у воді, почуваються у більшій безпеці і набагато впевненіше, ніж на суші.

  • Поліпшення настрою. Дослідження підтвердили, що заняття у воді сприяють зниженню стресу, напруги та гніву. Крім того, під час фізичних вправ у воді виробляється велика кількість ендорфіну, який можна назвати природним знеболювальним для майбутніх пологів.

На що звернути увагу

Не всі вправи у воді однаково безпечні для вас та вашої дитини, тож якщо до вагітності ви не вели активного способу життя і не займалися плаванням, краще уникнути складних елементів аеробіки чи надмірного темпу тренувань.

Обов’язково зволожуйте організм, випиваючи багато води під час тренування та протягом дня. Якщо ви відчуваєте запаморочення чи інші болісні симптоми, краще припинити заняття і вилізти з басейну.