Назва пристрою, за допомогою якого лікують захворювання дихальних шляхів, походить від латинського слова «небула», що означає «хмаринка». Небулайзер – сучасна версія інгалятора. В порівнянні з традиційними паровими та масляними інгаляторами прилад має низку переваг: дозволяє швидко розпилити ліки навіть у нижніх відділах дихальних шляхів. Тому з його допомогою лікують не тільки легкі запалення у горлі, а й таке складне захворювання, як астма. В той же час небулайзер – компактний, легкий у використанні апарат, який можна придбати онлайн та здійснювати терапію вдома або під час подорожі.

psSz0hMMSKcEtpEU7BmJ9Rf3iL46_ZwxEWTBJJxeFGcUNl1xnOxEaBFmhAyPWoXq0yRpfNN_uPOI82Cg6c0xW94CQnvaHdlx6ip25NFIJWd93jYRjzKIN44GkqhIPbh_di7PPIvowOuhPL-LDg

Переваги небулайзерів

Ключова відмінність небулайзера в порівнянні з інгалятором – розмір частинок, які прилад розпилює та доставляє в дихальні шляхи. Середній показник для парового інгалятора – 10 мікрометрів (мкм). Небулайзер здатен формувати частинки розміром в 2 мкм. З терапевтичної точки зору, перевага полягає в здатності приладу забезпечити глибоке проникнення ліків, аж до легеневих альвеол. Відповідно, розширюється набір захворювань, з якими можна боротися. Окрім запалень на кшталт риніту та фарингіту, небулайзер допомагає в лікування грибкових захворювань бронхів та легенів, астми, хронічного бронхіту.

До інших сильних сторін небулайзерів можна віднести:

  • Відсутність необхідності синхронізувати дихання з іншими діями, необхідними для подачі повітря з частинками ліків до дихальних шляхів. Прилад працює в автоматичному режимі (в інгаляторах треба натискати кнопку).
  • Глибина вдиху не впливає на ефективність лікування. Ця перевага актуальна для людей похилого віку та хворих на хронічні захворювання органів дихання – їм важко наповнити легені повітрям. Небулайзер «доставить ліки за адресою» в будь-якому випадку.
  • Відсутні пропеленти – речовини, які використовуються в аерозолях для створення надлишкового тиску, щоб витіснити назовні вміст балончика.

Небулайзери – безпечні та легкі у використанні прилади. Єдиний можливий побічний ефект – гіпервентиляція легень. Вона може виникнути, якщо людина дихає занадто часто та глибоко. При появі запаморочення треба зробити у процедурі перерву. Купити інгалятор можна в аптеці DS з доставкою.

Види небулайзерів

Всі види приладів об’єднані одним принципом – розпилення лікувальної суміші у вигляді дисперсії (хмаринки з крапель та повітря) та доставка її до органів дихання. При цьому розділяються механізми, за якими дисперсія утворюється. За конструктивними ознаками прибори поділяються на три групи:

  • компресорні – «хмаринка» утворюється завдяки роботі компресора, тому, коли прилад працює, це відчутно;
  • ультразвукові – утворюють дисперсію завдяки високочастотним коливанням спеціальних кристалів, працюють безшумно, більш компактні у порівнянні з компресорними;
  • меш-небулайзери – компактні та надлегкі, працюють при будь-якому нахилі корпусу, тому часто використовуються для лікування пацієнтів, яким важко підвестись з ліжка.

Незалежно від типу, догляд за прибором потребує мінімальних зусиль. Після процедури складові миють під проточною водою з милом. Раз на тиждень небулайзер обробляють дезінфікуючим засобом.