Гра Sims 3 побила рекорд усіх часів, отримавши максимальну кількість попередніх замовлень. Популярність попередніх частин гри спровокувала небачений інтерес до продовження. Виробники вже підраховували суму доходів від продажу. Але раптом в мережі з'явилася неофіційна версія. Гра Sims 3 стала доступна гравцям в неліцензійному варіанті за 4 місяці до офіційного релізу, що істотно вплинуло на суму заробітку компанії-розробника. Однак це не завадило грі стати гідним продовженням мега успішної серії ігор The Sims.   Третя частина серії, гра Sims 3 має безліч відзнак від своїх попередниць.

По-перше, скоротилася кількість потреб сіма. Їх залишилося тільки 6: гігієна, природна потреба, харчування, бадьорість, спілкування і дозвілля. Доречі є багато ігор схожих за тематикою, наприклад на сайті www.games-girll.com. Самі персонажі стали більш схожими на людей в тому сенсі, що їх зовнішність стала залежати від способу життя, який вони ведуть. Дієти роблять їх стрункішою, переїдання і сидячий спосіб життя - сприяють появі зайвих кілограмів.

Найпопулярніша гра

Головною особливістю стало те, що гра Sims 3 перемістилася з жорстко диференційованого світу, в якому кожна локація завантажувалася через спеціальний перехідною екран, в «безшовне» ігровий простір, по якому персонажі можуть подорожувати без затримки в часі.  

Гра Sims 3 має безліч аддонів з унікальними можливостями: рибалка, пляжний відпочинок, навчання в університеті, похід в ресторан.  

Всі персонажі стали більш персоніфікованими, як по частині зовнішності, так і характерів. Тепер вони реагують на все, що бачать.

Особливо зміни торкнулися сфери романтичних взаємин. Якщо раніше для їх підтримки потрібно було тільки доглядати, дарувати подарунки і ходити один одному в гості, то гра Sims 3 повністю змінила все це. Тепер симпатія між сімамі стала не автоматичним процесом. Якщо персонаж за своїми характерним показниками є умовно позитивним героєм, а його половинка зробить щось, що не вкладається в соціальні та моральні норми, то, цілком ймовірно, вони розлучаться. Навіть несмачно приготовану вечерю може завершитися розлученням. Загалом, все як у реальному житті.

Сучасні ігри

Сучасні виробники ігор досить ухильно у визначенні жанрів випускається ними продукту. По-перше, це пояснюється об'єктивними причинами: багато ігор поєднують елементи як мінімум трьох-чотирьох типів. По-друге, це дозволяє продавати гру якомога більшій кількості гравців. Адже багато гравців купують тільки той продукт, який відповідає їх досить вузьким специфічним смакам. А коли гра «змішаного» жанру, то є шанс зацікавити якомога більшу кількість потенційних покупців. В інтернеті є багато безкоштовних ігор, сайт www.games-girll.com пропонує масу цікавих ігор для дівчат, які схожі на Sims.

Однак існує певний список, в який входять основні жанри ігор: стратегія, симулятор, рольові ігри, екшени, квести і аркади. Складно сказати, які саме жанри ігор зараз є найпопулярнішими. Серед багатокористувацьких онлайн ігор, безперечно, лідерство належить рольових ігор різної тематики, в основному середньовічної та апокаліптичної.