Заклад вищої освіти четвертого рівня акредитації. Належить до ланки найстаріших вищих навчальних закладів України. Будівля навчального закладу споруджена за проєктом австрійського архітектора Йозефа Главки. Будівництво здійснювалось впродовж 1864-1882 рр. та має стиль візантійської та романської архітектури. Оздоблення інтер’єру здійснювалось місцевими буковинськими та віденськими художниками.

Слід враховувати історичну приналежність буковинського краю в різні історичні періоди. Під час будівництва вирішувалось питання щодо першочергового відкриття юридичної академії в Чернівцях. Але на підставі висунутого обґрунтування зі сторони місцевої влади, було прийняте рішення щодо заснування університету.

Офіційне відкриття відбулося в 1875 р. з присвоєнням назви імені австрійського імператора Франца-Йосифа, котрий і підписав Указ про заснування. Також було відкрито єдиний в Австрійській імперії православний факультет. В подальшому назва навчального закладу змінювалась п’ять разів. Назву імені Юрія Федьковича ВНЗ отримав у 1989 р., а статус національного у 2000 р.

В різні часові періоди в університеті вели свою діяльність та викладали науковці з різних країн. Наразі в закладі функціонує 2 навчально-наукові інститути, 10 факультетів та 85 катедр. Щорічно навчальний заклад готує понад 15 тис. фахівців всіх науково-освітніх рівнів. Освітній процес забезпечують 1100 викладачів, з яких близько 750 доцентів та кандидатів наук, 150 професорів, 15 академіків. Університет має аспірантуру та докторантуру, де здійснюється підготовка майже за 20 спеціальностями.

ЧНУ має 18 корпусів (12 з них навчальних), 7 гуртожитків (на 2,8 тис. осіб), культурна та архітектурна пам’ятка колишньої Резиденції митрополитів Буковини й Далмації. До складу навчального закладу відноситься наукова бібліотека, поліграфічне видавництво, спорткомплекс, обсерваторія, музеї, дендропарк та дослідне господарство. Університет єдиний в Україні та один серед 8 у світі, який є одночасно навчальним закладом та об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Бібліотека ЧНУ одна з найстаріших та найцінніших бібліотек України. Утворилася вона ще до заснування університету у 1852 р. На цю дату фонд книг ледь налічував 500 примірників, а на час передачі майна університету – 15 тис. примірників. В часи належності Буковини до Румунії фонд книг складав 450 тис. примірників (37% з яких були румунськими). Наразі фонд складає майже 2,6 млн екземплярів. Починаючи з 2003 р. ведеться й електронний каталог.

Університет входить до Великої хартії університетів та є членом багатьох міжнародних асоціацій. ЧНУ є чинним членом Асоціації університетів України та Європейської Асоціації Університетів. В рейтингу українських вишів входить до п’ятірки найкращих за даними Скопус.

Навчальний заклад підтримує академічну мобільність та є учасником багатьох грантових програм у цьому напрямку (в т.ч. Еразмус та Темпус). На базі закладу діє створений відділ міжнародної діяльності. Студенти та викладачі університету мають можливість стажуватися за кордоном та проходити навчальну практику.

https://www.studzoro.com/services/