Ігристі вина — алкогольні напої, вироблені з винограду методом бродіння. Зазвичай напої містять від 11% до 15% алкоголю. Такі вина поділяють на білі, рожеві та червоні. Колір напоїв залежить не тільки від сорту винограду. Наприклад, біле вино отримують і з білих, і з червоних чи рожевих ягід, просто вони ферментуються без шкірки. Тому вино має золотавий, або зеленувато-жовтий відтінок. Червоне — пряне та терпке, отримує при бродінні особливі речовини з виноградної шкірки.

Ігристе вино має ще одну поширену назву — це шампанське, на честь особливих французьких вин, що виготовляють в провінції Шампань. Але офіційно на етикетці вина називають ігристими, щоби не порушувати авторських прав французьких виноробів. Будь-який різновид вин можна придбати на сайті онлайн-супермаркету Новус з доставкою по Києву та його околицях.

Види ігристих вин

Червоні вина, рожеві та білі можуть мати різний вміст цукру. Від цього залежить сорт вина. Так, ігристі поділяються на наступні категорії:

  • солодке — має як мінімум 30 г цукру на літр;
  • напівсолодке — 20-25 г;
  • напівсухе — 15-20 г;
  • сухе — до 10 г.

Оригінальне шампанське виготовляють методом ферментації всередині пляшки. Ці напої мають високу вартість. Інші ігристі вина створюють штучними способами, з додаванням вуглекислого газу.

Зазвичай сухі червоні вина складають гармонійний дует з м’ясом, білі — з рибою. Солодке шампанське поєднують з фруктами та сирами.

Поради сомельє: коли і як пити шампанське

Шампанське виробляють в регіоні Шампань, але інші французькі або ж якісні українські вина нічим не гірші. Такі ігристі вина доречно подавати на будь-якому заході, вечірці чи романтичному побаченні. Причому пити шампанське можна і ввечері, і вранці, і це не буде моветон. До шампанського пасують легкі та ніжні закуски. Це може бути як риба, так і інші морепродукти, канапки з оливками чи сир.

Зазвичай напій наливають у широкі келихи, що дозволяє пити шампанське не поспішаючи та смакуючи букет. Але довго тримати у руці, гріти та нюхати ігристе вино не рекомендується. Краще, щоб пляшка знаходилась у відерці з льодом, а у тих, хто п’є шампанське, був добрий настрій, а обличчя прикрашала посмішка.

Шампанське — це символ свята, тому і декорації навкруги напою мають бути відповідні. Сервірований стіл, накритий білою скатертиною, великі келихи, бажані гості та щасливі хвилини життя. І головним акцентом свята стане благородний та вишуканий напій, що підсвічує найкращі моменти.